Tree AS
Score · regnskapsår 2024
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 61 av 179 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 111 av 361 · Finans og forsikring
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Tree AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 89,3 % (median 80,5 %) og egenkapitalandel 87,1 % (median 90,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 89,3 % | 80,5 % |
| Resultatmargin | 349,1 % | 80,6 % |
| Totalrentabilitet | 163,0 % | 12,7 % |
| Egenkapitalandel | 87,1 % | 90,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,07 | 6,58 |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Tree AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (179 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Tree AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Tree AS hadde en driftsmargin på 89,3 % og en egenkapitalandel på 87,1 % i 2024, og er nr. 111 av 361 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 10,9 % til 87,1 % og driftsmarginen steg fra 82,9 % til 89,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 78,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 46 | vekt 25 % |
| Likviditet | 45 | vekt 15 % |
| Vekst | 34 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tree AS?
Driftsmarginen var 89,3 % i 2024, mot en median på 80,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 163,0 %.
Hvor solid er Tree AS?
Egenkapitalandelen var 87,1 % i 2024 (median 90,2 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 0,10).
Hvordan er likviditeten i Tree AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,07 i 2024 (median 6,58).
Hvordan står Tree AS i Finans og forsikring?
Tree AS er nr. 111 av 361 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 61 av 179. Omsetningen endret seg −1,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915297358
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmenkollveien 110E, 0784 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. oktober 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493008DUJ6T6JXEGP17 fornyes 28. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 24,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 49 % av personeierne sine aksjer (medianalder 30 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Next Biometrics Group ASA (0 %), Thor Medical ASA (0 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 58 | 53 | |
| Rang | 287 | 111 | 162 | |
| Driftsmargin | 82,9 % | 89,3 % | 80,1 % | |
| Totalrentabilitet | 44,9 % | 163,0 % | 38,7 % | |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 87,1 % | 85,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 6,07 | 6,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,7 % | 9,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,6 MNOK | 5,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 3,3 MNOK | 4,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,3 MNOK | 3,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5807975.
Videre
Lignende selskaper
- Str Invest AS indeks 59, nr. 105 · sammenlign
- Haavardsholm Holding AS indeks 58, nr. 108 · sammenlign
- Isar Invest AS indeks 58, nr. 109 · sammenlign
- Redweed AS indeks 58, nr. 110 · sammenlign
- Pth Invest AS indeks 58, nr. 113 · sammenlign