Wellstarter AS

Org.nr. 915535364 · Trondheim · Stiftet 2015 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −249,6 % 5,8 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −303,5 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −2,5 % 11,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 79,3 % 41,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,26 1,07 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,22 1,63 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 76,5 % 5,4 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,11 MNOK0,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Wellstarter AS hadde en egenkapitalandel på 79,3 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −608,6 % til −249,6 % og omsetningen økte med 77 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 103 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −2,6 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −2,3 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 59,2 MNOK 3,2 189 MNOK 103 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,63).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −303,5 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −249,6 % (median 5,8 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 76,5 % (median 5,4 %); Likviditetsgrad 1 0,22 (median 1,63).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Wellstarter AS?

Driftsmarginen var −249,6 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Wellstarter AS?

Egenkapitalandelen var 79,3 % i 2024 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 0,26 (median 1,07).

Hvordan er likviditeten i Wellstarter AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,22 i 2024 (median 1,63). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915535364
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. september 2026
Stiftet
5. mai 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,44 MNOK
Forretningsadresse
Stiklestadveien 3, 7041 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
24
Største eier
8,7 % · tre største 20,2 %
Fordeling
selskaper 27 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 6 %
Eiere over 60 år
27 % av personeierne sine aksjer (medianalder 53 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−608,6 %−249,6 %−68,6 %
Totalrentabilitet−3,8 %−2,5 %−0,6 %
Egenkapitalandel90,3 %79,3 %81,1 %
Likviditetsgrad 10,720,220,29
Omsetningsvekst–76,5 %0,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,4 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK
Driftsresultat−2,7 MNOK−1,9 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt−2,7 MNOK−2,4 MNOK−1,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−2,7 MNOK−2,4 MNOK−1,3 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,5 MNOK0,8 MNOK
Sum eiendeler68,1 MNOK74,6 MNOK86,2 MNOK
Omløpsmidler4,8 MNOK1,4 MNOK3,2 MNOK
Egenkapital61,5 MNOK59,2 MNOK69,9 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld6,6 MNOK15,5 MNOK16,3 MNOK
Kortsiktig gjeld6,6 MNOK6,5 MNOK11,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6187223.