Isokalk AS
Score · regnskapsår 2024
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 132 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 209 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Isokalk AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 17,9 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 66,5 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 17,9 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 19,1 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 83,6 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 66,5 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,98 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 321,0 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Isokalk AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Isokalk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Isokalk AS hadde en driftsmargin på 17,9 % og en egenkapitalandel på 66,5 % i 2024, og er nr. 209 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 321 % og driftsmarginen steg fra 2,2 % til 17,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 6 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 77 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Isokalk AS?
Driftsmarginen var 17,9 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 83,6 %.
Hvor solid er Isokalk AS?
Egenkapitalandelen var 66,5 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 0,50 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Isokalk AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,98 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Isokalk AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Isokalk AS er nr. 209 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 132 av 2 165. Omsetningen endret seg 321,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915575110
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Holtegata 22A, 0355 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. oktober 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 % · tre største 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 70 % av personeierne sine aksjer (medianalder 72 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 78 | 23 | |
| Rang | 495 | 209 | 3 785 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 17,9 % | −84,9 % | |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 83,6 % | −123,7 % | |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 66,5 % | 37,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,22 | 2,98 | 1,60 | |
| Omsetningsvekst | – | 321,0 % | −86,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 7,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,5 MNOK | −0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,2 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6234743.
Videre
Lignende selskaper
- Envi Holding AS indeks 78, nr. 205 · sammenlign
- Per Jørgensen Marketing AS indeks 78, nr. 207 · sammenlign
- Tennfjord Teknikk AS indeks 78, nr. 208 · sammenlign
- Event Production AS indeks 78, nr. 211 · sammenlign
- JD Design AS indeks 78, nr. 213 · sammenlign