Nodee Sky AS

Org.nr. 915709133 · Oslo · Stiftet 2015 · 80 ansatte

Score · regnskapsår 2024

19av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 711 av 1 884 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 314 av 4 856 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Nodee Sky AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 884 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −0,8 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −33,6 % (median 18,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter41 MNOK17 MNOK
Driftsmargin −0,8 % 4,8 % 22 %
Resultatmargin −1,6 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −2,5 % 13,4 % 20 %
Egenkapitalandel −33,6 % 18,8 % 9 %
Gjeldsgrad – 3,14 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,04 1,03 51 %
Omsetningsvekst −5,3 % 6,4 % 14 %
Omsetning per ansatt0,51 MNOK0,71 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 19 gjør Nodee Sky AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 884 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Nodee Sky AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Nodee Sky AS hadde en driftsmargin på −0,8 % og en egenkapitalandel på −33,6 % i 2024, og er nr. 4 314 av 4 856 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra −26,3 % til −33,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,5 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −4,4 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −33,6 % (median 18,8 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,6 % (median 4,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,8 % (median 4,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet21 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst14 vekt 15 %
Konsistens21 vekt 15 %

Varighet: 21 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Nodee Sky AS?

Driftsmarginen var −0,8 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Nodee Sky AS?

Egenkapitalandelen var −33,6 % i 2024 (median 18,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Nodee Sky AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2024 (median 1,03).

Hvordan står Nodee Sky AS i Overnatting og servering?

Nodee Sky AS er nr. 4 314 av 4 856 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 711 av 1 884. Omsetningen endret seg −5,3 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915709133
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
80 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
26. juni 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Dronning Eufemias gate 28, 0191 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.nodee.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks231934
Rang3 6474 3143 738
Driftsmargin1,3 %−0,8 %1,3 %
Totalrentabilitet4,0 %−2,5 %5,7 %
Egenkapitalandel−26,3 %−33,6 %−32,9 %
Likviditetsgrad 11,101,040,87
Omsetningsvekst–−5,3 %35,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter43,2 MNOK40,9 MNOK55,5 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK−0,3 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK−0,7 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK−0,5 MNOK0,3 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler14,9 MNOK13,2 MNOK12,5 MNOK
Omløpsmidler7,5 MNOK6,9 MNOK7,2 MNOK
Egenkapital−3,9 MNOK−4,4 MNOK−4,1 MNOK
Opptjent egenkapital−4,0 MNOK−4,5 MNOK−4,2 MNOK
Sum gjeld18,8 MNOK17,6 MNOK16,6 MNOK
Kortsiktig gjeld6,8 MNOK6,6 MNOK8,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6105087.