Race Tracker AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 405 av 1 273 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 010 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Race Tracker AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 271 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,8 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 27,9 % (median 38,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | 27,9 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 27,9 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | 16,2 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Race Tracker AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 273 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Race Tracker AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Race Tracker AS har score 58 for 2025, rang 1 010 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 72 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 70 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,8 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,9 % mot median 38,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 8,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +9,3, bransjen +0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Race Tracker AS med 9,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 8,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Race Tracker AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,5 % | 3,6 % | −7,0 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −6,9 prosentpoeng |
| 2025 | 10,8 % | 4,0 % | +9,3 prosentpoeng | +0,5 prosentpoeng | +8,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Race Tracker AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Race Tracker AS økte 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Race Tracker AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 27,9 % i 2025, og er nr. 1 010 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,5 % til 10,8 % og egenkapitalandelen steg fra 13,5 % til 27,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 2 MNOK |
| P/B | 2,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Race Tracker AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,9 %.
Hvor solid er Race Tracker AS?
Egenkapitalandelen var 27,9 % i 2025 (median 38,3 %). Gjeldsgraden var 2,58 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Race Tracker AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2025 (median 1,50).
Hvordan står Race Tracker AS i Informasjon og kommunikasjon?
Race Tracker AS er nr. 1 010 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 405 av 1 273. Omsetningen endret seg 16,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Gallaher Holding AS.
Gallaher Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Gallaher Holding AS
- Race Tracker AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915842739
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Jan Petersens gate 3, 4041 HAFRSFJORD (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. august 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- racetracker.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Gallaher Holding AS (100 %)
Øverste eier: Gallaher Holding AS
- Gallaher Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 39 | 58 | |
| Rang | 2 007 | 2 322 | 1 010 | |
| Driftsmargin | 8,5 % | 1,5 % | 10,8 % | |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 5,0 % | 27,9 % | |
| Egenkapitalandel | 9,4 % | 13,5 % | 27,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,31 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,2 % | 16,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,5 MNOK | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6717054.
Videre
Lignende selskaper
- Portal Norge AS indeks 58, nr. 1 001 · sammenlign
- Dipai AS indeks 58, nr. 1 002 · sammenlign
- RF Nett AS indeks 58, nr. 1 007 · sammenlign
- Øyposten AS indeks 58, nr. 1 009 · sammenlign
- Daniel Zeller AS indeks 58, nr. 1 014 · sammenlign