Hfl AS

Org.nr. 915935230 · Oslo · Stiftet 2015

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 5,7 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −0,1 % 7,7 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 99,2 % 37,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,01 1,57 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 6,08 1,48 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,1 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Hfl AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Hfl AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Hfl AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Hfl AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: avfallshåndtering (indeks)

Lønnsindeks: avfallshåndtering per år og driftsmarginen til Hfl AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: avfallshåndtering, årssnitt84,289,793,899,0105,5107,7 (så langt)
Endring fra året før+3,3 %+6,5 %+4,6 %+5,6 %+6,6 %+2,0 %
Selskapets driftsmargin––––––

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hfl AS hadde en egenkapitalandel på 99,2 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra 58,1 % til 99,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,0 MNOK 27,9 1 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,0 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 4,9 MNOK 1,9 9 MNOK 6 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (37): Environmental & Waste Services.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 4,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 26,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hfl AS?

Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Hfl AS?

Egenkapitalandelen var 99,2 % i 2025 (median 37,1 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 1,57).

Hvordan er likviditeten i Hfl AS?

Likviditetsgrad 1 var 6,08 i 2025 (median 1,48).

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Hfl AS. Personer vises ikke med navn.

Hfl AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Vann, avløp og renovasjon (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Underskudd
1 selskap: Hfl AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Hfl AS du er her operativt · Vann, avløp og renovasjon
    • Org.nr. 916074484 eid 51 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915935230
Org.form
AS
Sektor
Vann, avløp og renovasjon (37.000)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
11. september 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Adventveien 24, 0281 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 29. september 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Stable AS (7 %), Norsk Solstrøm AS (22 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet1,6 %0,0 %−0,1 %
Egenkapitalandel58,1 %58,1 %99,2 %
Likviditetsgrad 1167,41167,416,08
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–––
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,0 MNOK
Sum eiendeler8,4 MNOK8,4 MNOK5,0 MNOK
Omløpsmidler4,9 MNOK4,9 MNOK0,2 MNOK
Egenkapital4,9 MNOK4,9 MNOK4,9 MNOK
Opptjent egenkapital4,9 MNOK4,9 MNOK4,9 MNOK
Sum gjeld3,5 MNOK3,5 MNOK0,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7121777.