Nimbus AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 38,8 % |
| Resultatmargin | – | 15,6 % |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 90,9 % | 25,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 2,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Nimbus AS hadde en egenkapitalandel på 90,9 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 22 MNOK og 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 11,3 | 35 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 22 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (68.1): Real Estate (Development).
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 12,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nimbus AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 38,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,7 %.
Hvor solid er Nimbus AS?
Egenkapitalandelen var 90,9 % i 2023 (median 25,0 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 2,54).
Hvordan er likviditeten i Nimbus AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,44 i 2023 (median 1,35).
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Nimbus AS.
Nimbus AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Eiendom (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
-
Nimbus AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916038666
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,08 MNOK
- Forretningsadresse
- Grandfjæra 28, 6415 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 16,7 % · tre største 38,9 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 78 %
- Eiere over 60 år
- 33 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Nimbus Eiendom AS (100 %)
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 50. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Norinsect Holding AS (3 %), Planor Bolig AS (46 %), Høvding AS (33 %), Elmo Teknikk AS (50 %), Nimbus Eiendom AS (100 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 13,6 % | 7,9 % | |
| Egenkapitalandel | 90,9 % | 95,0 % | 95,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 3,48 | 4,12 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,1 MNOK | 6,4 MNOK | 3,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,1 MNOK | 6,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,4 MNOK | 46,8 MNOK | 48,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,8 MNOK | 8,1 MNOK | 9,6 MNOK |
| Egenkapital | 40,4 MNOK | 44,4 MNOK | 45,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 34,7 MNOK | 38,7 MNOK | 40,2 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5015621.