Arch AS

Org.nr. 916040083 · Sandnes · Stiftet 2015

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −213,9 % 44,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 602,8 % 16,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,0 % 7,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 38,4 % 24,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 1,61 2,48 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,71 1,34 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,9 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Arch AS hadde en egenkapitalandel på 38,4 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 52,2 % til 38,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK 10,5 5 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −0,1 MNOK 19,2 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 8,0 MNOK 0,7 6 MNOK 3 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (68.2): R.E.I.T..

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,34).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −213,9 % (median 44,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 12,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Arch AS?

Driftsmarginen var −213,9 % i 2024, mot en median på 44,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %.

Hvor solid er Arch AS?

Egenkapitalandelen var 38,4 % i 2024 (median 24,1 %). Gjeldsgraden var 1,61 (median 2,48).

Hvordan er likviditeten i Arch AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,71 i 2024 (median 1,34). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Arch AS. Personer vises ikke med navn.

Arch AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Eiendom (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
  • Arch AS du er her operativt · Eiendom

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916040083
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. september 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
c/o Rasmus Møller, Hogstadbakken 3A, 4307 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 8. oktober 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sandnes. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Arch Finans AS (100 %)

Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 57. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Høyland Kapital AS (18 %), Astera Solar AS (10 %), Arch Finans AS (100 %), FG Fund Alpha AS (15 %), Mgk Eiendom AS (40 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–−213,9 %–
Totalrentabilitet4,1 %5,0 %12,7 %
Egenkapitalandel52,2 %38,4 %41,7 %
Likviditetsgrad 11,410,710,24
Omsetningsvekst––−100,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−0,1 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,4 MNOK2,1 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,5 MNOK0,4 MNOK2,1 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler18,5 MNOK21,0 MNOK21,5 MNOK
Omløpsmidler3,5 MNOK6,0 MNOK1,9 MNOK
Egenkapital9,6 MNOK8,0 MNOK9,0 MNOK
Opptjent egenkapital9,4 MNOK7,8 MNOK8,8 MNOK
Sum gjeld8,9 MNOK12,9 MNOK12,5 MNOK
Kortsiktig gjeld2,5 MNOK8,4 MNOK8,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5523017.