Inkerman AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 110 av 236 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 752 av 1 548 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Inkerman AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 236 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −98,8 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 96,0 % (median 27,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −98,8 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 69,1 % | 10,1 % |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandel | 96,0 % | 27,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 2,47 |
| Likviditetsgrad 1 | 17,90 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −51,7 % | 6,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Inkerman AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (236 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Inkerman AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Inkerman AS har score 51 for 2025, rang 752 av 1 548 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 96,0 % mot median 27,5 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 17,90 mot median 1,33.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −51,7 % mot median 6,8 %. Lønnsomhet: persentil 7 mot sammenlignbare, driftsmargin −98,8 % mot median 9,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −98,8 % (median 9,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Inkerman AS hadde en driftsmargin på −98,8 % og en egenkapitalandel på 96,0 % i 2025, og er nr. 752 av 1 548 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −6,2 % til −98,8 % og omsetningen falt med 52 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 50 MNOK og 836 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 50 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 836 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −98,8 % (median 9,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 25,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 7 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Inkerman AS?
Driftsmarginen var −98,8 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,2 %.
Hvor solid er Inkerman AS?
Egenkapitalandelen var 96,0 % i 2025 (median 27,5 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 2,47).
Hvordan er likviditeten i Inkerman AS?
Likviditetsgrad 1 var 17,90 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Inkerman AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Inkerman AS er nr. 752 av 1 548 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 110 av 236. Omsetningen endret seg −51,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916280254
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Hamborgveien 22, 0860 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VW9X6JUKKTQC58 fornyes 15. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 65 | 51 | |
| Rang | 373 | 326 | 752 | |
| Driftsmargin | −105,9 % | −6,2 % | −98,8 % | |
| Totalrentabilitet | 1,7 % | 16,5 % | 2,2 % | |
| Egenkapitalandel | 87,6 % | 94,8 % | 96,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,44 | 22,60 | 17,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % | −51,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,5 MNOK | 29,4 MNOK | 14,2 MNOK |
| Driftsresultat | −29,2 MNOK | −1,8 MNOK | −14,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 25,4 MNOK | 136,6 MNOK | 9,8 MNOK |
| Årsresultat | 13,1 MNOK | 121,8 MNOK | 5,0 MNOK |
| Finanskostnader | −11,4 MNOK | 9,5 MNOK | 9,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 816,9 MNOK | 884,0 MNOK | 870,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 276,8 MNOK | 347,9 MNOK | 305,9 MNOK |
| Egenkapital | 715,8 MNOK | 837,6 MNOK | 835,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 640,0 MNOK | 761,8 MNOK | 766,8 MNOK |
| Sum gjeld | 101,0 MNOK | 46,4 MNOK | 34,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 62,3 MNOK | 15,4 MNOK | 17,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7100514.
Videre
Lignende selskaper
- Tsrevisjon AS indeks 51, nr. 753 · sammenlign
- Onsøy Regnskap AS indeks 51, nr. 754 · sammenlign
- Innowin AS indeks 51, nr. 755 · sammenlign
- Init4u Accounting AS indeks 50, nr. 758 · sammenlign
- Nordic Edge AS indeks 50, nr. 761 · sammenlign