Inkerman AS
Score · regnskapsår 2023
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 63 av 293 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 395 av 1 651 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Inkerman AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 293 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −105,9 % (median 8,2 %) og egenkapitalandel 87,6 % (median 26,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −105,9 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 92,3 % | 8,8 % |
| Totalrentabilitet | 1,7 % | 19,2 % |
| Egenkapitalandel | 87,6 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 2,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,44 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Inkerman AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (293 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Inkerman AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Inkerman AS hadde en driftsmargin på −105,9 % og en egenkapitalandel på 87,6 % i 2023, og er nr. 395 av 1 651 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 131 MNOK og 716 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 131 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 716 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −105,9 % (median 8,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −11,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 99 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Inkerman AS?
Driftsmarginen var −105,9 % i 2023, mot en median på 8,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,7 %.
Hvor solid er Inkerman AS?
Egenkapitalandelen var 87,6 % i 2023 (median 26,4 %). Gjeldsgraden var 0,14 (median 2,54).
Hvordan er likviditeten i Inkerman AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,44 i 2023 (median 1,28).
Hvordan står Inkerman AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Inkerman AS er nr. 395 av 1 651 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 63 av 293.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916280254
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Hamborgveien 22, 0860 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VW9X6JUKKTQC58 fornyes 15. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 64 | 51 | |
| Rang | 395 | 366 | 808 | |
| Driftsmargin | −105,9 % | −6,2 % | −98,8 % | |
| Totalrentabilitet | 1,7 % | 16,5 % | 2,2 % | |
| Egenkapitalandel | 87,6 % | 94,8 % | 96,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,44 | 22,60 | 17,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % | −51,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,5 MNOK | 29,4 MNOK | 14,2 MNOK |
| Driftsresultat | −29,2 MNOK | −1,8 MNOK | −14,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 25,4 MNOK | 136,6 MNOK | 9,8 MNOK |
| Årsresultat | 13,1 MNOK | 121,8 MNOK | 5,0 MNOK |
| Finanskostnader | −11,4 MNOK | 9,5 MNOK | 9,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 816,9 MNOK | 884,0 MNOK | 870,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 276,8 MNOK | 347,9 MNOK | 305,9 MNOK |
| Egenkapital | 715,8 MNOK | 837,6 MNOK | 835,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 640,0 MNOK | 761,8 MNOK | 766,8 MNOK |
| Sum gjeld | 101,0 MNOK | 46,4 MNOK | 34,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 62,3 MNOK | 15,4 MNOK | 17,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5158505.
Videre
Lignende selskaper
- Directa AS indeks 68, nr. 385 · sammenlign
- Advokatfirmaet Torstrup AS indeks 67, nr. 387 · sammenlign
- Innkjøpskontoret AS indeks 67, nr. 391 · sammenlign
- Varp AS indeks 67, nr. 394 · sammenlign
- Axelar AS indeks 67, nr. 410 · sammenlign