Focus Construction AS

Org.nr. 916449488 · Sola · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −111,7 % 5,8 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 71,4 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,5 % 11,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel −39,5 % 41,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad – 1,07 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 16,82 1,63 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −90,6 % 5,4 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Focus Construction AS hadde en egenkapitalandel på −39,5 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 28,9 % til −111,7 % og egenkapitalandelen steg fra −188,7 % til −39,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,8 MNOK 18,6 15 MNOK 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK
minus netto gjeld 7,3 MNOK
15,9 1 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: −2,2 MNOK 3,2 – ikke meningsfull

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −39,5 % (median 41,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −111,7 % (median 5,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Focus Construction AS?

Driftsmarginen var −111,7 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.

Hvor solid er Focus Construction AS?

Egenkapitalandelen var −39,5 % i 2024 (median 41,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Focus Construction AS?

Likviditetsgrad 1 var 16,82 i 2024 (median 1,63).

Konsernstruktur · 2025

8 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Creax AS. Personer vises ikke med navn.

Creax AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Creax AS operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Sfs Group AS eid 85 % · ikke i datagrunnlaget
      • Focus Construction AS du er her eid 100 % · operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
      • Seafarming Systems AS eid 100 % · operativt · indeks 56 · nr. 1446 av 4004 i Teknisk tjenesteyting og forskning
      • Aquantum Leap AS eid 79 % · ikke i datagrunnlaget
      • Aquareg AS eid 60 % · ikke i datagrunnlaget
    • Alfa Sea AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Lvb106 AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916449488
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. november 2015 10 år i drift
Aksjekapital
1,50 MNOK
Forretningsadresse
Kanalsletta 8, 4033 STAVANGER (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 4. oktober 2025
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.focus-construction.no
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sfs Group AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks47––
Rang2 102––
Driftsmargin28,9 %−111,7 %4,8 %
Totalrentabilitet71,9 %16,5 %0,2 %
Egenkapitalandel−188,7 %−39,5 %−75,5 %
Likviditetsgrad 13,8416,82–
Omsetningsvekst–−90,6 %−76,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,8 MNOK0,5 MNOK0,1 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK−0,6 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK0,4 MNOK−0,5 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat1,3 MNOK0,4 MNOK−0,5 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler2,4 MNOK5,5 MNOK3,5 MNOK
Omløpsmidler2,2 MNOK3,8 MNOK1,8 MNOK
Egenkapital−4,6 MNOK−2,2 MNOK−2,6 MNOK
Opptjent egenkapital−6,1 MNOK−5,7 MNOK−6,1 MNOK
Sum gjeld7,0 MNOK7,7 MNOK6,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,6 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6056823.