Emilsen Rederi AS
Score · regnskapsår 2023
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 24 av 227 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 81 av 883 · Sjøfart
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Emilsen Rederi AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 227 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 29,7 % (median 12,5 %) og egenkapitalandel 72,9 % (median 43,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 25 MNOK |
| Driftsmargin | 29,7 % | 12,5 % |
| Resultatmargin | 29,5 % | 7,4 % |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 72,9 % | 43,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,11 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,81 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | – | 25,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,52 MNOK | 1,31 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Emilsen Rederi AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (227 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Emilsen Rederi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Emilsen Rederi AS hadde en driftsmargin på 29,7 % og en egenkapitalandel på 72,9 % i 2023, og er nr. 81 av 883 rangerte selskaper i Sjøfart.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 25 MNOK og 60 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 60 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 56 MNOK |
| P/B | 1,0 | 25 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 92 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Emilsen Rederi AS?
Driftsmarginen var 29,7 % i 2023, mot en median på 12,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,5 %.
Hvor solid er Emilsen Rederi AS?
Egenkapitalandelen var 72,9 % i 2023 (median 43,3 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,11).
Hvordan er likviditeten i Emilsen Rederi AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,81 i 2023 (median 1,68).
Hvordan står Emilsen Rederi AS i Sjøfart?
Emilsen Rederi AS er nr. 81 av 883 rangerte selskaper i Sjøfart for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 24 av 227.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916595085
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Sjøfart (50.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 20. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmveien 94, 7900 RØRVIK (NÆRØYSUND)
- Kommune
- Nærøysund rang 2–7 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 63 | 59 | |
| Rang | 81 | 223 | 272 | |
| Driftsmargin | 29,7 % | 22,6 % | 21,5 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 16,3 % | 23,9 % | |
| Egenkapitalandel | 72,9 % | 64,7 % | 60,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,81 | 2,34 | 0,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | −1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,2 MNOK | 24,8 MNOK | 24,4 MNOK |
| Driftsresultat | 7,5 MNOK | 5,6 MNOK | 5,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,4 MNOK | 5,9 MNOK | 5,7 MNOK |
| Årsresultat | 6,0 MNOK | 4,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,7 MNOK | 38,1 MNOK | 23,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,1 MNOK | 21,3 MNOK | 7,1 MNOK |
| Egenkapital | 24,6 MNOK | 24,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,6 MNOK | 24,6 MNOK | 14,3 MNOK |
| Sum gjeld | 9,1 MNOK | 13,5 MNOK | 9,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 9,1 MNOK | 9,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4933461.
Videre
Lignende selskaper
- Brevik Shipping AS indeks 79, nr. 71 · sammenlign
- Austrheim Frakt AS indeks 78, nr. 77 · sammenlign
- Scorpio Kapital AS indeks 77, nr. 89 · sammenlign
- Atlantica Duke AS indeks 77, nr. 91 · sammenlign
- Polar Viking AS indeks 77, nr. 93 · sammenlign