Spark Format AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −13,7 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | – | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | – | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 29,8 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,35 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −56,0 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Spark Format AS hadde en egenkapitalandel på 29,8 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 2,8 % til −13,7 % og omsetningen falt med 56 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,7 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Spark Format AS?
Driftsmarginen var −13,7 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var –.
Hvor solid er Spark Format AS?
Egenkapitalandelen var 29,8 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 2,35 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Spark Format AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,42 i 2025 (median 1,52).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916675518
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Rostockgata 22, 0191 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. februar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Orchard AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Orchard AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 53 | – | |
| Rang | – | 1 291 | – | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 2,8 % | −13,7 % | |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | 12,8 % | – | |
| Egenkapitalandel | 40,1 % | 38,6 % | 29,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,63 | 1,42 | |
| Omsetningsvekst | – | 58,4 % | −56,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6467601.