Gode Hus AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 974 av 1 627 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 666 av 7 895 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Gode Hus AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 627 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,2 % (median 22,3 %) og egenkapitalandel 20,0 % (median 28,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 22,3 % |
| Resultatmargin | −2,7 % | 14,1 % |
| Totalrentabilitet | 0,7 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 28,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,99 | 2,33 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,89 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | 3 070,5 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Gode Hus AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 627 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Gode Hus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Gode Hus AS har score 46 for 2025, rang 4 666 av 7 895 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3 070,5 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,89 mot median 1,28.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 16 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,2 % mot median 22,3 %. Konsistens: persentil 32 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,7 % (median 14,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 1,2 % (median 22,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Gode Hus AS med 366,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 23,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 389,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Gode Hus AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −364,9 % | 45,5 % | −343,0 prosentpoeng | +28,0 prosentpoeng | −371,0 prosentpoeng |
| 2025 | 1,2 % | 22,3 % | +366,2 prosentpoeng | −23,2 prosentpoeng | +389,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Gode Hus AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Gode Hus AS økte 366,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Gode Hus AS økte 366,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Gode Hus AS økte 366,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Gode Hus AS økte 366,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Gode Hus AS økte 366,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Gode Hus AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 20,0 % i 2025, og er nr. 4 666 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 3 071 % og driftsmarginen steg fra −364,9 % til 1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,7 % (median 14,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 1,2 % (median 22,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 16 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gode Hus AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2025, mot en median på 22,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Gode Hus AS?
Egenkapitalandelen var 20,0 % i 2025 (median 28,0 %). Gjeldsgraden var 3,99 (median 2,33).
Hvordan er likviditeten i Gode Hus AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,89 i 2025 (median 1,28).
Hvordan står Gode Hus AS i Eiendom?
Gode Hus AS er nr. 4 666 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 974 av 1 627. Omsetningen endret seg 3 070,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Krol AS. Personer vises ikke med navn.
Krol AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Krol AS
- Gode Hus AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916775938
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. februar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Tårnfaret 14, 3047 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 65,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Krol AS (65 %)
Øverste eier: privatperson
- Krol AS · 65,0 %
- Mbm Holding AS · 35,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Brusetveien 60 AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | – | 46 | |
| Rang | 5 716 | – | 4 666 | |
| Driftsmargin | −21,9 % | −364,9 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | −4,3 % | −3,2 % | 0,7 % | |
| Egenkapitalandel | 10,7 % | 5,2 % | 20,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 30,51 | 5,68 | 3,89 | |
| Omsetningsvekst | – | −94,5 % | 3 070,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,9 MNOK | 0,7 MNOK | 20,7 MNOK |
| Driftsresultat | −2,6 MNOK | −2,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,8 MNOK | −2,8 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −2,7 MNOK | −2,8 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 60,2 MNOK | 71,4 MNOK | 55,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 58,4 MNOK | 69,1 MNOK | 53,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 3,7 MNOK | 11,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,4 MNOK | 3,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 53,7 MNOK | 67,7 MNOK | 44,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 12,2 MNOK | 13,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7126943.
Videre
Lignende selskaper
- Christiania Eiendomsmegling AS indeks 46, nr. 4 659 · sammenlign
- Hans Gaarder Eiendom AS indeks 46, nr. 4 663 · sammenlign
- Grans Eiendom AS indeks 46, nr. 4 671 · sammenlign
- Pioneer Property Group ASA indeks 46, nr. 4 672 · sammenlign
- Godhavn Eiendom AS indeks 46, nr. 4 674 · sammenlign