Verdal Spiseri AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 005 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 244 av 6 735 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og robusthet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Verdal Spiseri AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,4 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel −230,8 % (median 13,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 5,4 % | 1,6 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | 150,7 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | −230,8 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,97 |
| Likviditetsgrad 1 | −0,02 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,78 MNOK | 0,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Verdal Spiseri AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Verdal Spiseri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Verdal Spiseri AS har score 51 for 2025, rang 3 244 av 6 735 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,4 % mot median 1,6 %. Vekst: persentil 65 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 2,2 % mot median 5,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −230,8 % mot median 13,8 %. Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 −0,02 mot median 1,01.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −230,8 % (median 13,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er {times} ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 −0,02 (median 1,01).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 15,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +14,4, bransjen −0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Verdal Spiseri AS med 14,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Verdal Spiseri AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −9,0 % | 2,3 % | +2,1 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +1,6 prosentpoeng |
| 2025 | 5,4 % | 1,6 % | +14,4 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | +15,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Verdal Spiseri AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Verdal Spiseri AS økte 14,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Verdal Spiseri AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på −230,8 % i 2025, og er nr. 3 244 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −387,7 % til −230,8 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −230,8 % (median 13,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: omløpsmidlene dekker ikke kortsiktig gjeld.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 −0,02 (median 1,01).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 0 | vekt 5 % |
| Vekst | 65 | vekt 25 % |
| Konsistens | 17 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Verdal Spiseri AS?
Driftsmarginen var 5,4 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 150,7 %.
Hvor solid er Verdal Spiseri AS?
Egenkapitalandelen var −230,8 % i 2025 (median 13,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Verdal Spiseri AS?
Likviditetsgrad 1 var −0,02 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Verdal Spiseri AS i Overnatting og servering?
Verdal Spiseri AS er nr. 3 244 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 005 av 4 239. Omsetningen endret seg 2,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916844123
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 26. februar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordgata 22, 7650 VERDAL
- Kommune
- Verdal rang 19–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. mars 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 6 | 14 | 51 | |
| Rang | 5 557 | 5 903 | 3 244 | |
| Driftsmargin | −11,1 % | −9,0 % | 5,4 % | |
| Totalrentabilitet | −142,9 % | −250,2 % | 150,7 % | |
| Egenkapitalandel | −62,4 % | −387,7 % | −230,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | −0,01 | −0,02 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,5 % | 2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,9 MNOK | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,6 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6545285.
Videre
Lignende selskaper
- Trekanten Kantine AS indeks 51, nr. 3 240 · sammenlign
- Fra Dypet Sjømat AS indeks 51, nr. 3 242 · sammenlign
- Lillelunden Gårdskjøkken AS indeks 51, nr. 3 250 · sammenlign
- Tiki Sushi AS indeks 51, nr. 3 252 · sammenlign
- Oslo Lunsj Avd Høyskole AS indeks 51, nr. 3 253 · sammenlign