Cfs Engineering AS
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 790 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 450 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Cfs Engineering AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −14,2 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 8,9 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −14,2 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | −20,4 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −19,3 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 8,9 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 10,19 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 103,0 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Cfs Engineering AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Cfs Engineering AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Cfs Engineering AS hadde en driftsmargin på −14,2 % og en egenkapitalandel på 8,9 % i 2024, og er nr. 3 450 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 30,4 % til −14,2 % og egenkapitalandelen falt fra 78,8 % til 8,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | gjeld over verdi |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,9 % (median 41,5 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −20,4 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,2 % (median 5,8 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 103,0 % (median 5,6 %); Likviditetsgrad 1 1,18 (median 1,61).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cfs Engineering AS?
Driftsmarginen var −14,2 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −19,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Cfs Engineering AS?
Egenkapitalandelen var 8,9 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 10,19 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Cfs Engineering AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Cfs Engineering AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Cfs Engineering AS er nr. 3 450 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 790 av 2 165. Omsetningen endret seg 103,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916876262
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. februar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vinterstøbrygga 3, 4912 GJEVING (TVEDESTRAND)
- Kommune
- Tvedestrand rang 23–36 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. mars 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 96,7 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 30 | 55 | |
| Rang | 184 | 3 450 | 1 631 | |
| Driftsmargin | 30,4 % | −14,2 % | 24,2 % | |
| Totalrentabilitet | 44,0 % | −19,3 % | 29,6 % | |
| Egenkapitalandel | 78,8 % | 8,9 % | 32,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,59 | 1,18 | 2,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 103,0 % | 2,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 2,5 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6059997.
Videre
Lignende selskaper
- North Inspection AS indeks 30, nr. 3 446 · sammenlign
- Easyx AS indeks 30, nr. 3 448 · sammenlign
- Oppmålingstjenester AS indeks 30, nr. 3 449 · sammenlign
- Designpilot AS indeks 29, nr. 3 454 · sammenlign
- Talk TO AS indeks 29, nr. 3 455 · sammenlign