Kenaptus AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 448 av 1 246 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 126 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kenaptus AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 244 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,1 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 45,2 % (median 38,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 15,1 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | 41,1 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 45,2 % | 38,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,21 | 1,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | −23,4 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Kenaptus AS det bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 246 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kenaptus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kenaptus AS har score 56 for 2025, rang 1 126 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 15,1 % mot median 4,2 %. Konsistens: persentil 63 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,4 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kenaptus AS hadde en driftsmargin på 15,1 % og en egenkapitalandel på 45,2 % i 2025, og er nr. 1 126 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 38,2 % til 15,1 % og egenkapitalandelen steg fra 6,8 % til 45,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kenaptus AS?
Driftsmarginen var 15,1 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 41,1 %.
Hvor solid er Kenaptus AS?
Egenkapitalandelen var 45,2 % i 2025 (median 38,2 %). Gjeldsgraden var 1,21 (median 1,04).
Hvordan er likviditeten i Kenaptus AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,81 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Kenaptus AS i Informasjon og kommunikasjon?
Kenaptus AS er nr. 1 126 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 448 av 1 246. Omsetningen endret seg −23,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917037264
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Julsundet 206, 6409 MOLDE (AUKRA)
- Kommune
- Aukra rang 2–7 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. april 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: White Noise Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- White Noise Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 52 | 56 | |
| Rang | 766 | 1 432 | 1 126 | |
| Driftsmargin | 28,3 % | 38,2 % | 15,1 % | |
| Totalrentabilitet | 39,3 % | 52,5 % | 41,1 % | |
| Egenkapitalandel | 38,7 % | 6,8 % | 45,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 1,07 | 1,81 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,4 % | −23,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7079634.
Videre
Lignende selskaper
- Itavdeling1 AS indeks 56, nr. 1 123 · sammenlign
- Skylars AS indeks 56, nr. 1 128 · sammenlign
- Stærk Film AS indeks 56, nr. 1 129 · sammenlign
- Cardboard AS indeks 56, nr. 1 131 · sammenlign
- D69m Indy AS indeks 56, nr. 1 140 · sammenlign