Entur AS

Org.nr. 917422575 · Oslo · Stiftet 2016 · 442 ansatte

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 72 av 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 004 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Entur AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 127 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,3 % (median 7,0 %) og egenkapitalandel 21,3 % (median 27,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter840 MNOK959 MNOK
Driftsmargin 3,3 % 7,0 % 27 %
Resultatmargin 4,3 % 7,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,8 % 11,6 % 32 %
Egenkapitalandel 21,3 % 27,9 % 40 %
Gjeldsgrad 3,69 2,54 40 %
Likviditetsgrad 1 1,23 1,04 71 %
Omsetningsvekst 12,5 % 6,5 % 67 %
Omsetning per ansatt1,90 MNOK5,55 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Entur AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (127 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Entur AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

Entur AS har score 50 for 2025, rang 1 004 av 2 025 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 71 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,23 mot median 1,04. Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 29 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,3 % mot median 7,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Entur AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 21,3 % i 2025, og er nr. 1 004 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 13 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 152 MNOK og 421 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 28,0 MNOK 10,0 280 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 27,3 MNOK
minus netto gjeld −202,8 MNOK
8,0 421 MNOK
P/B Egenkapital: 151,8 MNOK 1,0 152 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet29 vekt 30 %
Soliditet40 vekt 25 %
Likviditet71 vekt 15 %
Vekst67 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Entur AS?

Driftsmarginen var 3,3 % i 2025, mot en median på 7,0 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,8 %.

Hvor solid er Entur AS?

Egenkapitalandelen var 21,3 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 3,69 (median 2,54).

Hvordan er likviditeten i Entur AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,23 i 2025 (median 1,04).

Hvordan står Entur AS i Informasjon og kommunikasjon?

Entur AS er nr. 1 004 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 72 av 127. Omsetningen endret seg 12,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917422575
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
442 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
16. juni 2016 10 år i drift
Aksjekapital
10,00 MNOK
Forretningsadresse
Rådhusgata 5, 0151 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks314650
Rang1 5751 2371 004
Driftsmargin2,1 %2,0 %3,3 %
Totalrentabilitet4,9 %5,2 %6,8 %
Egenkapitalandel16,8 %20,3 %21,3 %
Likviditetsgrad 11,151,151,23
Omsetningsvekst–11,5 %12,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter669,9 MNOK746,7 MNOK840,1 MNOK
Driftsresultat14,2 MNOK15,1 MNOK27,3 MNOK
Resultat før skatt18,7 MNOK22,1 MNOK35,9 MNOK
Årsresultat14,4 MNOK17,2 MNOK28,0 MNOK
Finanskostnader9,0 MNOK9,8 MNOK12,2 MNOK
Sum eiendeler567,2 MNOK615,3 MNOK711,6 MNOK
Omløpsmidler364,1 MNOK428,1 MNOK549,0 MNOK
Egenkapital95,1 MNOK125,1 MNOK151,8 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK31,7 MNOK58,4 MNOK
Sum gjeld472,1 MNOK490,3 MNOK559,9 MNOK
Kortsiktig gjeld317,8 MNOK371,5 MNOK446,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6897100.