Lucerna Engineering AS

Org.nr. 917640378 · Larvik · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 70,8 % 5,8 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 70,8 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 88,3 % 11,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 73,2 % 41,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,37 1,07 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 3,65 1,63 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −32,1 % 5,4 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Lucerna Engineering AS hadde en egenkapitalandel på 73,2 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 32 % og egenkapitalandelen steg fra 68,2 % til 73,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,6 MNOK 18,6 11 MNOK 6 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,8 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
15,9 13 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 3,2 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 70,8 % (median 5,8 %); Egenkapitalandel 73,2 % (median 41,8 %); Likviditetsgrad 1 3,65 (median 1,63).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lucerna Engineering AS?

Driftsmarginen var 70,8 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 88,3 %.

Hvor solid er Lucerna Engineering AS?

Egenkapitalandelen var 73,2 % i 2024 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,07).

Hvordan er likviditeten i Lucerna Engineering AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,65 i 2024 (median 1,63).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917640378
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. august 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hedrum Ravei 148, 3270 LARVIK
Kommune
Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 1. september 2016
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Larvik. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks85––
Rang197––
Driftsmargin72,8 %70,8 %−1 205,4 %
Totalrentabilitet83,7 %88,3 %−182,0 %
Egenkapitalandel68,2 %73,2 %1 203,2 %
Likviditetsgrad 13,103,65–
Omsetningsvekst–−32,1 %−99,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,3 MNOK0,9 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat0,9 MNOK0,6 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,9 MNOK0,6 MNOK−0,1 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,7 MNOK0,5 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader–––
Sum eiendeler1,1 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Egenkapital0,8 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,7 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,2 MNOK−0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,2 MNOK−0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5610173.