Faunware AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 55 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 92 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Faunware AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 83,5 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 95,1 % (median 38,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 83,5 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 117,0 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,8 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 95,1 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 13,07 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −6,3 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Faunware AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Faunware AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Faunware AS har score 79 for 2025, rang 92 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,1 % mot median 38,8 %. Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 13,07 mot median 1,53.
Svakest: Vekst: persentil 30 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −6,3 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Faunware AS hadde en driftsmargin på 83,5 % og en egenkapitalandel på 95,1 % i 2025, og er nr. 92 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 28 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 28 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 28 MNOK |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 83,5 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 95,1 % (median 38,8 %); Likviditetsgrad 1 13,07 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Faunware AS?
Driftsmarginen var 83,5 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,8 %.
Hvor solid er Faunware AS?
Egenkapitalandelen var 95,1 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i Faunware AS?
Likviditetsgrad 1 var 13,07 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Faunware AS i Informasjon og kommunikasjon?
Faunware AS er nr. 92 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 55 av 1 089. Omsetningen endret seg −6,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917754624
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Olaf Sverre Johansen, Sofienberggata 25A, 0558 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. september 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900YP8ZXOVE6ETC19 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | 82 | 79 | |
| Rang | 23 | 59 | 92 | |
| Driftsmargin | 85,4 % | 84,6 % | 83,5 % | |
| Totalrentabilitet | 29,1 % | 19,9 % | 18,8 % | |
| Egenkapitalandel | 92,1 % | 93,1 % | 95,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,35 | 8,44 | 13,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,6 % | −6,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 3,1 MNOK | 3,4 MNOK |
| Årsresultat | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,9 MNOK | 15,4 MNOK | 18,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,4 MNOK | 8,9 MNOK | 11,5 MNOK |
| Egenkapital | 11,9 MNOK | 14,3 MNOK | 17,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,8 MNOK | 14,3 MNOK | 17,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6823356.
Videre
Lignende selskaper
- Estimages Norge AS indeks 79, nr. 91 · sammenlign
- New Productions AS indeks 79, nr. 94 · sammenlign
- Navitek AS indeks 78, nr. 96 · sammenlign
- Andreas Johannessen Film AS indeks 78, nr. 97 · sammenlign
- Kankode AS indeks 78, nr. 98 · sammenlign