LT Eigedom AS
Score · regnskapsår 2024
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 30 av 1 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 198 av 6 988 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
LT Eigedom AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 185 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,2 % (median 41,9 %) og egenkapitalandel 94,8 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 14,2 % | 41,9 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 18,4 % |
| Totalrentabilitet | 11,5 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 94,8 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 2,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 19,34 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 78,9 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør LT Eigedom AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 185 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- LT Eigedom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
LT Eigedom AS hadde en driftsmargin på 14,2 % og en egenkapitalandel på 94,8 % i 2024, og er nr. 198 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 79 % og driftsmarginen falt fra 26,0 % til 14,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 31 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 31 MNOK |
| P/B | 1,0 | 22 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 87 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er LT Eigedom AS?
Driftsmarginen var 14,2 % i 2024, mot en median på 41,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,5 %.
Hvor solid er LT Eigedom AS?
Egenkapitalandelen var 94,8 % i 2024 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 2,38).
Hvordan er likviditeten i LT Eigedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 19,34 i 2024 (median 1,31).
Hvordan står LT Eigedom AS i Eiendom?
LT Eigedom AS er nr. 198 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 30 av 1 185. Omsetningen endret seg 78,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917780749
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- v/Inge Tormod Buskaker, 6872 LUSTER
- Kommune
- Luster rang 3 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 80 | 64 | |
| Rang | 940 | 198 | 1 310 | |
| Driftsmargin | 26,0 % | 14,2 % | 23,1 % | |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 11,5 % | 8,6 % | |
| Egenkapitalandel | 71,8 % | 94,8 % | 96,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,55 | 19,34 | 32,61 | |
| Omsetningsvekst | – | 78,9 % | −53,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,6 MNOK | 17,1 MNOK | 8,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,5 MNOK | 2,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,0 MNOK | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 27,9 MNOK | 23,3 MNOK | 24,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 27,9 MNOK | 23,3 MNOK | 24,5 MNOK |
| Egenkapital | 20,1 MNOK | 22,1 MNOK | 23,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 19,1 MNOK | 21,1 MNOK | 22,8 MNOK |
| Sum gjeld | 7,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6133411.
Videre
Lignende selskaper
- Oluf Lorentzen Eiendom AS indeks 80, nr. 191 · sammenlign
- Maximgruppen AS indeks 79, nr. 209 · sammenlign
- AS ØVRE SLOTTSGATE 7 indeks 79, nr. 215 · sammenlign
- Vallergaard Invest AS indeks 79, nr. 220 · sammenlign
- Strand Larsen Eiendom AS indeks 79, nr. 230 · sammenlign