Ferdia AS
Score · regnskapsår 2025
37av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 699 av 904 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 240 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ferdia AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 904 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −200,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 71,4 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 24 MNOK |
| Driftsmargin | −200,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −222,2 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −50,7 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 71,4 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,70 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 6,1 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,97 MNOK | 1,72 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 37 gjør Ferdia AS det bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (904 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ferdia AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ferdia AS har score 37 for 2025, rang 2 240 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,4 % mot median 34,0 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 3 mot sammenlignbare, driftsmargin −200,0 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,70 mot median 1,32.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,32).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −222,2 % (median 4,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −200,0 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ferdia AS hadde en driftsmargin på −200,0 % og en egenkapitalandel på 71,4 % i 2025, og er nr. 2 240 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −144,9 % til −200,0 % og egenkapitalandelen steg fra 63,3 % til 71,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 33 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 33 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,32).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −222,2 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −200,0 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 20,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ferdia AS?
Driftsmarginen var −200,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −50,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ferdia AS?
Egenkapitalandelen var 71,4 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Ferdia AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,70 i 2025 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Ferdia AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ferdia AS er nr. 2 240 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 699 av 904. Omsetningen endret seg 6,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917865205
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 23. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 7,71 MNOK
- Forretningsadresse
- Schweigaards gate 14, 0185 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 11 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 74,8 % · tre største 90,7 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 9 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 39 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Dsd Investering 2 AS (75 %)
Øverste eier: Folke Hermansen AS
Eieren: flertallseieren Dsd Investering 2 AS (eier 75 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Dsd Investering 2 AS · 74,8 %
- Nordealer Holding AS · 8,5 %
- Senitnor AS · 7,4 %
- Gvalueinvest AS · 7,0 %
- Business Improvement AS · 1,9 %
- Ferdia AS · 0,2 %
- Blekksprut AS · 0,1 %
- 3B Innovation AS · 0,1 %
- 3 privatpersoner · 0,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Ferdia AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 33 | 37 | |
| Rang | 2 483 | 2 375 | 2 240 | |
| Driftsmargin | −150,5 % | −144,9 % | −200,0 % | |
| Totalrentabilitet | −36,1 % | −34,1 % | −50,7 % | |
| Egenkapitalandel | 47,9 % | 63,3 % | 71,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 0,47 | 0,70 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,8 % | 6,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,7 MNOK | 11,1 MNOK | 11,8 MNOK |
| Driftsresultat | −17,6 MNOK | −16,1 MNOK | −23,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −18,7 MNOK | −16,5 MNOK | −26,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −18,7 MNOK | −16,5 MNOK | −26,3 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 48,4 MNOK | 47,3 MNOK | 46,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,3 MNOK | 6,6 MNOK | 7,6 MNOK |
| Egenkapital | 23,2 MNOK | 29,9 MNOK | 33,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −48,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 25,2 MNOK | 17,4 MNOK | 13,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,5 MNOK | 14,0 MNOK | 10,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6753748.
Videre
Lignende selskaper
- Fixrate AS indeks 37, nr. 2 233 · sammenlign
- Redpill Linpro Development Services AS indeks 37, nr. 2 243 · sammenlign
- Siteimprove AS indeks 37, nr. 2 247 · sammenlign
- Dialog Exe AS indeks 37, nr. 2 250 · sammenlign
- Vind Technologies AS indeks 37, nr. 2 260 · sammenlign