Mhtech AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 521 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 935 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Mhtech AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 12,0 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 53,6 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 12,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 24,5 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 53,6 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,87 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 45,2 % | 5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,85 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Mhtech AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Mhtech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Mhtech AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 53,6 % i 2024, og er nr. 935 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,4 % til 12,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 4 MNOK |
| P/B | 3,2 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 64 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mhtech AS?
Driftsmarginen var 12,0 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,5 %.
Hvor solid er Mhtech AS?
Egenkapitalandelen var 53,6 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 0,87 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Mhtech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,11 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Mhtech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Mhtech AS er nr. 935 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 521 av 2 165. Omsetningen endret seg 45,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Boreas Invest AS.
Boreas Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Boreas Invest AS
- Mhtech AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 11. juni 2021 | Vestfold og Telemark fylkeskommune | Konsulentbistand - Kartleggingsrapport for produksjon av fornybar energi | 1,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917882134
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 28. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Henrich Gerners gate 14, 1530 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.mhtech.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 88,0 % · tre største 99,5 %
- Fordeling
- selskaper 88 % · privatpersoner 12 % · utenlandske 10 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Boreas Invest AS (88 %)
Øverste eier: Boreas Invest AS
- Boreas Invest AS · 88,0 %
- K Jespersen AS · 0,5 %
- 2 privatpersoner · 11,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Senspipe AS (15 %), Ezone Energy AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 64 | 61 | |
| Rang | 1 805 | 935 | 1 131 | |
| Driftsmargin | −2,4 % | 12,0 % | 8,4 % | |
| Totalrentabilitet | −4,2 % | 24,5 % | 15,6 % | |
| Egenkapitalandel | 55,8 % | 53,6 % | 59,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 2,11 | 2,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 45,2 % | 11,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,8 MNOK | 8,5 MNOK | 9,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 4,2 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 4,1 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6041029.
Videre
Lignende selskaper
- Technical Difficulties AS indeks 64, nr. 928 · sammenlign
- SKOG & Vei AS indeks 64, nr. 932 · sammenlign
- Geoform AS indeks 64, nr. 937 · sammenlign
- Technimar AS indeks 64, nr. 938 · sammenlign
- Høyspent Vest AS indeks 64, nr. 939 · sammenlign