3D Construction AS

Org.nr. 918044744 · Larvik · Stiftet 2016

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK2 MNOK
Driftsmargin −1 120,3 % 47,2 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −1 783,7 % 20,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −10,3 % 7,6 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 18,0 % 26,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 4,54 2,30 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,20 1,38 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −22,2 % 4,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

3D Construction AS hadde en egenkapitalandel på 18,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −779,5 % til −1 120,3 % og omsetningen falt med 22 %.

3D Construction AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −3,6 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −3,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 6,1 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,20 (median 1,38).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 783,7 % (median 20,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 120,3 % (median 47,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −80,9 % i 2022 (sektorens median 31,1 %), og egenkapitalandelen 39,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −949,9 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,1 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er 3D Construction AS?

Driftsmarginen var −1 120,3 % i 2024, mot en median på 47,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er 3D Construction AS?

Egenkapitalandelen var 18,0 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 4,54 (median 2,30).

Hvordan er likviditeten i 3D Construction AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,20 i 2024 (median 1,38). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918044744
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
5. oktober 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Hegdalbakken 5, 3261 LARVIK
Kommune
Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−80,9 %−779,5 %−1 120,3 %
Totalrentabilitet−1,6 %−9,3 %−10,3 %
Egenkapitalandel39,7 %29,0 %18,0 %
Likviditetsgrad 10,251,070,20
Omsetningsvekst–−38,2 %−22,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter0,6 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−3,1 MNOK−3,5 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−3,8 MNOK−5,6 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−3,0 MNOK−3,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,7 MNOK2,1 MNOK
Sum eiendeler32,2 MNOK33,7 MNOK34,0 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,6 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital12,8 MNOK9,8 MNOK6,1 MNOK
Opptjent egenkapital−3,7 MNOK−6,7 MNOK−10,3 MNOK
Sum gjeld19,4 MNOK23,9 MNOK27,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6243449.