Opcode Invest AS

Org.nr. 918054944 · Oslo · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 53,5 % 4,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 876,8 % 4,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 14,9 % 9,9 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 99,6 % 38,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,00 1,05 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 167,75 1,52 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 23,7 % 5,5 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Opcode Invest AS hadde en egenkapitalandel på 99,6 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 59,5 % til 53,5 % og omsetningen økte med 24 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 19 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,9 MNOK 10,0 19 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −3,7 MNOK
8,0 5 MNOK
P/B Egenkapital: 13,1 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 53,5 % (median 4,5 %); Egenkapitalandel 99,6 % (median 38,0 %); Likviditetsgrad 1 167,75 (median 1,52).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Opcode Invest AS?

Driftsmarginen var 53,5 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,9 %.

Hvor solid er Opcode Invest AS?

Egenkapitalandelen var 99,6 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,05).

Hvordan er likviditeten i Opcode Invest AS?

Likviditetsgrad 1 var 167,75 i 2025 (median 1,52).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918054944
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. oktober 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,07 MNOK
Forretningsadresse
Lillogata 5J, 0484 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. januar 2018
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
254900D6ZSQTCNWW5Y26 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Marblecat Software AS (100 %)

Porteføljen: 10 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 1 av dem med flertall. Snittindeksen er 44. 1 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Skagerrak Technologies AS (0 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (0 %), Webstep ASA (0 %), Sprellefant AS (8 %), Gjensidige Forsikring ASA (0 %), Veidekke ASA (0 %), Bouvet ASA (0 %), AF Gruppen ASA (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin69,9 %59,5 %53,5 %
Totalrentabilitet3,4 %31,8 %14,9 %
Egenkapitalandel83,4 %98,2 %99,6 %
Likviditetsgrad 12,3732,03167,75
Omsetningsvekst–29,6 %23,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK3,6 MNOK2,0 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat−0,1 MNOK3,6 MNOK1,9 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler9,2 MNOK11,4 MNOK13,2 MNOK
Omløpsmidler3,6 MNOK6,5 MNOK8,2 MNOK
Egenkapital7,6 MNOK11,2 MNOK13,1 MNOK
Opptjent egenkapital6,9 MNOK10,5 MNOK12,4 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6462617.