Sim Holding AS
Score · regnskapsår 2025
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 360 av 5 894 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 330 av 7 993 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sim Holding AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 893 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,5 % (median 46,4 %) og egenkapitalandel −6,0 % (median 26,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −2,5 % | 46,4 % |
| Resultatmargin | −10,7 % | 22,1 % |
| Totalrentabilitet | −2,1 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | −6,0 % | 26,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 744,3 % | 3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,35 MNOK | 0,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Sim Holding AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 894 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Sim Holding AS har score 27 for 2025, rang 7 330 av 7 993 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 744,3 % mot median 3,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −6,0 % mot median 26,6 %. Lønnsomhet: persentil 10 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,5 % mot median 46,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −6,0 % (median 26,6 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,7 % (median 22,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −2,5 % (median 46,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sim Holding AS med 2,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sim Holding AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −0,5 % | 45,2 % | −13,3 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −13,3 prosentpoeng |
| 2025 | −2,5 % | 46,4 % | −2,0 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng | −3,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sim Holding AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Sim Holding AS falt 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sim Holding AS falt 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Sim Holding AS falt 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sim Holding AS falt 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Sim Holding AS falt 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sim Holding AS hadde en driftsmargin på −2,5 % og en egenkapitalandel på −6,0 % i 2025, og er nr. 7 330 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 744 % og egenkapitalandelen falt fra 2,9 % til −6,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | 0 MNOK |
| P/B | 0,9 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,0 % (median 26,6 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,7 % (median 22,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,5 % (median 46,4 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 744,3 % (median 3,1 %); Likviditetsgrad 1 1,05 (median 1,38).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 20 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sim Holding AS?
Driftsmarginen var −2,5 % i 2025, mot en median på 46,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sim Holding AS?
Egenkapitalandelen var −6,0 % i 2025 (median 26,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Sim Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står Sim Holding AS i Eiendom?
Sim Holding AS er nr. 7 330 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 360 av 5 894. Omsetningen endret seg 744,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918639349
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 13. februar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Morten Holt, Bekkevegen 8, 2420 TRYSIL
- Kommune
- Trysil rang 26–39 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. mars 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 27 | |
| Rang | – | – | 7 330 | |
| Driftsmargin | 12,8 % | −0,5 % | −2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 0,1 % | −2,1 % | |
| Egenkapitalandel | 10,6 % | 2,9 % | −6,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,11 | 2,01 | 1,05 | |
| Omsetningsvekst | – | −46,5 % | 744,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 7001008.
Videre
Lignende selskaper
- Jan Wold Eiendom AS indeks 27, nr. 7 327 · sammenlign
- Brogaarden AS indeks 27, nr. 7 328 · sammenlign
- Kg28 Eiendom AS indeks 27, nr. 7 329 · sammenlign
- Ø S 46 Invest AS indeks 27, nr. 7 331 · sammenlign
- Åker Gård Eiendom AS indeks 27, nr. 7 332 · sammenlign