Brogaarden AS
Score · regnskapsår 2025
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 358 av 5 894 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 328 av 7 993 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Brogaarden AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 893 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,5 % (median 46,4 %) og egenkapitalandel 5,8 % (median 26,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,5 % | 46,4 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 22,1 % |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | 5,8 % | 26,6 % |
| Gjeldsgrad | 16,38 | 2,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | −15,6 % | 3,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Brogaarden AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 894 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Brogaarden AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Brogaarden AS har score 27 for 2025, rang 7 328 av 7 993 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 55 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,62 mot median 1,38.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,6 % mot median 3,1 %. Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,8 % mot median 26,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,8 % (median 26,6 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 5,5 % (median 46,4 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Brogaarden AS med 24,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 25,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Brogaarden AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30,3 % | 45,2 % | +29,6 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +29,5 prosentpoeng |
| 2025 | 5,5 % | 46,4 % | −24,8 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng | −25,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Brogaarden AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Brogaarden AS falt 24,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Brogaarden AS falt 24,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Brogaarden AS falt 24,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Brogaarden AS falt 24,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Brogaarden AS falt 24,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Brogaarden AS hadde en driftsmargin på 5,5 % og en egenkapitalandel på 5,8 % i 2025, og er nr. 7 328 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 30,3 % til 5,5 % og omsetningen falt med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 2 MNOK |
| P/B | 0,9 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,8 % (median 26,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 5,5 % (median 46,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brogaarden AS?
Driftsmarginen var 5,5 % i 2025, mot en median på 46,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,2 %.
Hvor solid er Brogaarden AS?
Egenkapitalandelen var 5,8 % i 2025 (median 26,6 %). Gjeldsgraden var 16,38 (median 2,21).
Hvordan er likviditeten i Brogaarden AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,62 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står Brogaarden AS i Eiendom?
Brogaarden AS er nr. 7 328 av 7 993 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 358 av 5 894. Omsetningen endret seg −15,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
18 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Olavsgaard Gruppen AS.
Olavsgaard Gruppen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910839926
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. mai 1968 58 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Lørdagsrudveien 2, 1472 FJELLHAMAR (LØRENSKOG)
- Kommune
- Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Olavsgaard Eiendom AS (100 %)
Øverste eier: Olavsgaard Gruppen AS
- Olavsgaard Eiendom AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 34 | 27 | |
| Rang | 7 292 | 6 422 | 7 328 | |
| Driftsmargin | 0,7 % | 30,3 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | 16,3 % | 3,2 % | |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 1,7 % | 5,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,15 | 0,77 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,6 % | −15,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 3,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,1 MNOK | 5,7 MNOK | 5,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 5,1 MNOK | 5,6 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7032176.
Videre
Lignende selskaper
- Steinbekken Bygg og Eiendom AS indeks 27, nr. 7 326 · sammenlign
- Jan Wold Eiendom AS indeks 27, nr. 7 327 · sammenlign
- Kg28 Eiendom AS indeks 27, nr. 7 329 · sammenlign
- Sim Holding AS indeks 27, nr. 7 330 · sammenlign
- Ø S 46 Invest AS indeks 27, nr. 7 331 · sammenlign