Brogaarden AS

Org.nr. 910839926 · Lørenskog · Stiftet 1968

Score · regnskapsår 2024

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 4 737 av 5 769 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 422 av 7 757 · Eiendom

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Brogaarden AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 5 769 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 30,3 % (median 45,2 %) og egenkapitalandel 1,7 % (median 25,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 30,3 % 45,2 % 36 %
Resultatmargin 28,4 % 18,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,3 % 7,4 % 80 %
Egenkapitalandel 1,7 % 25,9 % 13 %
Gjeldsgrad 56,15 2,30 4 %
Likviditetsgrad 1 0,77 1,36 34 %
Omsetningsvekst −3,6 % 4,8 % 20 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør Brogaarden AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 769 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Brogaarden AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Brogaarden AS hadde en driftsmargin på 30,3 % og en egenkapitalandel på 1,7 % i 2024, og er nr. 6 422 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 0,7 % til 30,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,3 MNOK 10,6 3 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,5 MNOK
minus netto gjeld 4,1 MNOK
22,6 7 MNOK 3 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 0,9 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,7 % (median 25,9 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,36).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 30 %
Soliditet9 vekt 25 %
Likviditet34 vekt 15 %
Vekst20 vekt 15 %
Konsistens43 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Brogaarden AS?

Driftsmarginen var 30,3 % i 2024, mot en median på 45,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,3 %.

Hvor solid er Brogaarden AS?

Egenkapitalandelen var 1,7 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 56,15 (median 2,30).

Hvordan er likviditeten i Brogaarden AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,77 i 2024 (median 1,36). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Brogaarden AS i Eiendom?

Brogaarden AS er nr. 6 422 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 737 av 5 769. Omsetningen endret seg −3,6 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

18 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Olavsgaard Gruppen AS.

Olavsgaard Gruppen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (3 selskaper), Eiendom (5 selskaper) 8 av 18 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
236 i alt. Lørenskog 123, Lillestrøm 113 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
3 selskaper: Losby Gods AS, Olavsgaard Drift AS, Masserud Utvikling AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
910839926
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. mai 1968 58 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Lørdagsrudveien 2, 1472 FJELLHAMAR (LØRENSKOG)
Kommune
Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lørenskog. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Olavsgaard Eiendom AS (100 %)
Øverste eier: Olavsgaard Gruppen AS

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks123427
Rang7 2926 4227 328
Driftsmargin0,7 %30,3 %5,5 %
Totalrentabilitet0,5 %16,3 %3,2 %
Egenkapitalandel0,9 %1,7 %5,8 %
Likviditetsgrad 10,150,771,62
Omsetningsvekst–−3,6 %−15,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,2 MNOK3,1 MNOK2,6 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,9 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK0,9 MNOK0,1 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,7 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler5,1 MNOK5,7 MNOK5,0 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK1,2 MNOK0,8 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK––
Sum gjeld5,1 MNOK5,6 MNOK4,7 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,5 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6108033.