Arena Røros AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 642 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 912 av 6 735 · Overnatting og servering
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og robusthet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Arena Røros AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,1 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel −103,7 % (median 13,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −7,1 % | 1,6 % |
| Resultatmargin | −7,4 % | 1,2 % |
| Totalrentabilitet | −82,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | −103,7 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,97 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 14,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,28 MNOK | 0,46 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør Arena Røros AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Arena Røros AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Arena Røros AS har score 22 for 2025, rang 5 912 av 6 735 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 59 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,0 % mot median 5,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −103,7 % mot median 13,8 %. Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,21 mot median 1,01.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −103,7 % (median 13,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,01).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,4 % (median 1,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Arena Røros AS med 0,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Arena Røros AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −6,9 % | 2,3 % | −7,2 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −7,7 prosentpoeng |
| 2025 | −7,1 % | 1,6 % | −0,2 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Arena Røros AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Arena Røros AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Arena Røros AS hadde en driftsmargin på −7,1 % og en egenkapitalandel på −103,7 % i 2025, og er nr. 5 912 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −35,7 % til −103,7 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,8 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,2 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −103,7 % (median 13,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,21 (median 1,01).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,4 % (median 1,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,1 % (median 1,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 20 % |
| Likviditet | 6 | vekt 5 % |
| Vekst | 59 | vekt 25 % |
| Konsistens | 22 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Arena Røros AS?
Driftsmarginen var −7,1 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −82,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Arena Røros AS?
Egenkapitalandelen var −103,7 % i 2025 (median 13,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Arena Røros AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,21 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Arena Røros AS i Overnatting og servering?
Arena Røros AS er nr. 5 912 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 642 av 4 239. Omsetningen endret seg 14,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919557249
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 21 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 28. august 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Langegga 11, 7374 RØROS
- Kommune
- Røros rang 3–9 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 13. september 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 19 | 22 | |
| Rang | 3 108 | 5 644 | 5 912 | |
| Driftsmargin | 0,3 % | −6,9 % | −7,1 % | |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | −72,0 % | −82,6 % | |
| Egenkapitalandel | 24,1 % | −35,7 % | −103,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 0,51 | 0,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,8 % | 14,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 5,1 MNOK | 5,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7119267.
Videre
Lignende selskaper
- Alnes Drift AS indeks 22, nr. 5 911 · sammenlign
- Los Tacos Torshov AS indeks 22, nr. 5 913 · sammenlign
- Son Bryggerhus Drift AS indeks 22, nr. 5 915 · sammenlign
- Ugly Duckling AS indeks 22, nr. 5 917 · sammenlign
- Sjøengen Kro AS indeks 22, nr. 5 918 · sammenlign