Vulkan Engineering AS

Org.nr. 919598840 · Oslo · Stiftet 2017 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2024

54av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 912 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 741 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Vulkan Engineering AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 24,5 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 24,2 % (median 41,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 24,5 % 5,8 % 79 %
Resultatmargin 27,1 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,4 % 11,5 % 57 %
Egenkapitalandel 24,2 % 41,5 % 34 %
Gjeldsgrad 3,13 1,10 24 %
Likviditetsgrad 1 1,24 1,61 34 %
Omsetningsvekst 39,3 % 5,6 % 80 %
Omsetning per ansatt1,11 MNOK0,73 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 54 gjør Vulkan Engineering AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Vulkan Engineering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Vulkan Engineering AS hadde en driftsmargin på 24,5 % og en egenkapitalandel på 24,2 % i 2024, og er nr. 1 741 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 14,7 % til 24,5 % og omsetningen økte med 39 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 21 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 1,5 MNOK 18,6 27 MNOK 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 1,8 MNOK
minus netto gjeld −14,4 MNOK
15,9 42 MNOK 21 MNOK
P/B Egenkapital: 4,1 MNOK 3,2 13 MNOK 6 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet68 vekt 30 %
Soliditet29 vekt 25 %
Likviditet34 vekt 15 %
Vekst80 vekt 15 %
Konsistens59 vekt 15 %

Varighet: 48 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vulkan Engineering AS?

Driftsmarginen var 24,5 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.

Hvor solid er Vulkan Engineering AS?

Egenkapitalandelen var 24,2 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 3,13 (median 1,10).

Hvordan er likviditeten i Vulkan Engineering AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2024 (median 1,61).

Hvordan står Vulkan Engineering AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Vulkan Engineering AS er nr. 1 741 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 912 av 2 165. Omsetningen endret seg 39,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919598840
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
9 registrert 10. september 2026
Stiftet
5. september 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,05 MNOK
Forretningsadresse
Nydalsveien 28, 0484 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
9
Største eier
34,7 % · tre største 69,7 %
Fordeling
selskaper 30 % · privatpersoner 70 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
82 %
Eiere over 60 år
21 % av personeierne sine aksjer (medianalder 36 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Vulkan Engineering AS (20 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks425441
Rang2 5331 7412 869
Driftsmargin14,7 %24,5 %4,7 %
Totalrentabilitet11,2 %16,4 %5,9 %
Egenkapitalandel20,9 %24,2 %18,6 %
Likviditetsgrad 11,251,241,05
Omsetningsvekst–39,3 %39,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,2 MNOK10,0 MNOK14,0 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK2,4 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt1,0 MNOK2,7 MNOK1,0 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK0,6 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK2,1 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler9,5 MNOK17,0 MNOK17,8 MNOK
Omløpsmidler9,4 MNOK15,9 MNOK15,2 MNOK
Egenkapital2,0 MNOK4,1 MNOK3,3 MNOK
Opptjent egenkapital2,0 MNOK4,1 MNOK3,3 MNOK
Sum gjeld7,5 MNOK12,9 MNOK14,5 MNOK
Kortsiktig gjeld7,5 MNOK12,9 MNOK14,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6213857.