Suldalsbussen AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 173 av 1 029 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 565 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Suldalsbussen AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 029 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 21,6 % (median 25,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 20,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 18,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 29,0 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 25,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,64 | 2,45 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,46 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | 39,3 % | 6,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 MNOK | 1,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Suldalsbussen AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 029 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Suldalsbussen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Suldalsbussen AS har score 67 for 2025, rang 565 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,46 mot median 1,22. Lønnsomhet: persentil 87 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,0 % mot median 4,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 21 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 24,7 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +24,7, bransjen −0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Suldalsbussen AS med 24,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 24,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Suldalsbussen AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −4,6 % | 4,5 % | −10,7 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −10,5 prosentpoeng |
| 2025 | 20,0 % | 4,5 % | +24,7 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +24,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Suldalsbussen AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Suldalsbussen AS økte 24,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Suldalsbussen AS økte 24,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Suldalsbussen AS økte 24,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Suldalsbussen AS økte 24,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Suldalsbussen AS økte 24,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Suldalsbussen AS hadde en driftsmargin på 20,0 % og en egenkapitalandel på 21,6 % i 2025, og er nr. 565 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −4,6 % til 20,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 8 MNOK |
| P/B | 2,7 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Suldalsbussen AS?
Driftsmarginen var 20,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,0 %.
Hvor solid er Suldalsbussen AS?
Egenkapitalandelen var 21,6 % i 2025 (median 25,4 %). Gjeldsgraden var 3,64 (median 2,45).
Hvordan er likviditeten i Suldalsbussen AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,46 i 2025 (median 1,22).
Hvordan står Suldalsbussen AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Suldalsbussen AS er nr. 565 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 173 av 1 029. Omsetningen endret seg 39,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Billaget Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Billaget Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Billaget Invest AS
- Suldalsbussen AS du er her
- Reiseteam AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920125565
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (79.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. desember 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Suldalsvegen 1660, 4237 SULDALSOSEN
- Kommune
- Suldal rang 2–7 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Billaget Invest AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Billaget Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Næringshagen i Ryfylke AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 43 | 67 | |
| Rang | 1 070 | 2 029 | 565 | |
| Driftsmargin | 6,0 % | −4,6 % | 20,0 % | |
| Totalrentabilitet | 8,6 % | −6,5 % | 29,0 % | |
| Egenkapitalandel | 34,6 % | 35,0 % | 21,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,49 | 3,51 | 4,46 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,5 % | 39,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,3 MNOK | 14,8 MNOK | 20,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | −0,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | −0,9 MNOK | 3,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −0,7 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,9 MNOK | 9,9 MNOK | 14,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,9 MNOK | 5,2 MNOK | 7,7 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 3,5 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 7,1 MNOK | 6,5 MNOK | 11,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7168597.
Videre
Lignende selskaper
- Anleggsgartnermester Håkon Bjørndal AS indeks 67, nr. 554 · sammenlign
- Personell AS indeks 67, nr. 556 · sammenlign
- Helminsen AS indeks 67, nr. 561 · sammenlign
- Ringerike Liftutleie AS indeks 67, nr. 563 · sammenlign
- Kvam Agentur AS indeks 67, nr. 570 · sammenlign