Steer AS
Score · regnskapsår 2023
2av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 090 av 2 095 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 823 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Steer AS ligger 47 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −182,2 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel −94,5 % (median 39,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −182,2 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | −195,9 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −84,7 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | −94,5 % | 39,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,30 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,47 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 2 gjør Steer AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 095 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Steer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Steer AS hadde en driftsmargin på −182,2 % og en egenkapitalandel på −94,5 % i 2023, og er nr. 3 823 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −94,5 % (median 39,9 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,30 (median 1,58).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −195,9 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −182,2 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 5 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steer AS?
Driftsmarginen var −182,2 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −84,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Steer AS?
Egenkapitalandelen var −94,5 % i 2023 (median 39,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Steer AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,30 i 2023 (median 1,58). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Steer AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Steer AS er nr. 3 823 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 090 av 2 095.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Cotech AS. Personer vises ikke med navn.
Cotech AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Cotech AS
- Steer AS du er her
- Ailo 2 AS
- Alvdal Eiendom AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920318541
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. januar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 3,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Frydenbergveien 46B, 0575 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,3 % · tre største 92,9 %
- Fordeling
- selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 2 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 28 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Cotech AS (60 %)
Øverste eier: privatperson
- Cotech AS · 60,3 %
- Unexpected AS · 30,1 %
- Mels AS · 2,5 %
- Pinemoor Consulting AS · 2,5 %
- Solvik-Olsen AS · 0,0 %
- 4 privatpersoner · 4,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 2 | 30 | 24 | |
| Rang | 3 823 | 3 292 | 3 602 | |
| Driftsmargin | −182,2 % | 1,5 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | −84,7 % | 2,8 % | 2,7 % | |
| Egenkapitalandel | −94,5 % | −48,8 % | −63,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,30 | 0,43 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 315,6 % | −36,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 17,5 MNOK | 11,1 MNOK |
| Driftsresultat | −7,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −8,3 MNOK | −0,5 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | −2,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −6,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,0 MNOK | 11,6 MNOK | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 7,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | −8,5 MNOK | −5,7 MNOK | −6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −8,6 MNOK | −8,9 MNOK | −9,4 MNOK |
| Sum gjeld | 17,6 MNOK | 17,3 MNOK | 15,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,4 MNOK | 16,4 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5288773.
Videre
Lignende selskaper
- Subc3d AS indeks 3, nr. 3 818 · sammenlign
- Nordic Arena Nettverk Møre AS indeks 3, nr. 3 819 · sammenlign
- BORG & Partners AS indeks 2, nr. 3 822 · sammenlign
- Soulful Communication AS indeks 2, nr. 3 825 · sammenlign
- Nhd AS indeks 2, nr. 3 826 · sammenlign