Steer AS
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 157 av 1 361 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 434 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Steer AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 361 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,5 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −48,8 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −2,6 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | −48,8 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,43 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 315,6 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,95 MNOK | 1,55 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Steer AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 361 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Steer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Steer AS hadde en driftsmargin på 1,5 % og en egenkapitalandel på −48,8 % i 2024, og er nr. 3 434 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −182,2 % til 1,5 % og omsetningen økte med 316 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −48,8 % (median 32,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,43 (median 1,39).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,6 % (median 5,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 315,6 % (median 7,5 %); Likviditetsgrad 1 0,43 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 16 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steer AS?
Driftsmarginen var 1,5 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Steer AS?
Egenkapitalandelen var −48,8 % i 2024 (median 32,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Steer AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,43 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Steer AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Steer AS er nr. 3 434 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 157 av 1 361. Omsetningen endret seg 315,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Cotech AS. Personer vises ikke med navn.
Cotech AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Cotech AS
- Steer AS du er her
- Ailo 2 AS
- Alvdal Eiendom AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920318541
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. januar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 3,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Frydenbergveien 46B, 0575 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,3 % · tre største 92,9 %
- Fordeling
- selskaper 95 % · privatpersoner 5 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 2 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 28 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Cotech AS (60 %)
Øverste eier: privatperson
- Cotech AS · 60,3 %
- Unexpected AS · 30,1 %
- Mels AS · 2,5 %
- Pinemoor Consulting AS · 2,5 %
- Solvik-Olsen AS · 0,0 %
- 4 privatpersoner · 4,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 2 | 30 | 24 | |
| Rang | 3 980 | 3 434 | 3 759 | |
| Driftsmargin | −182,2 % | 1,5 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | −84,7 % | 2,8 % | 2,7 % | |
| Egenkapitalandel | −94,5 % | −48,8 % | −63,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,30 | 0,43 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 315,6 % | −36,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,2 MNOK | 17,5 MNOK | 11,1 MNOK |
| Driftsresultat | −7,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −8,3 MNOK | −0,5 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | −2,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −6,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,0 MNOK | 11,6 MNOK | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 7,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | −8,5 MNOK | −5,7 MNOK | −6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −8,6 MNOK | −8,9 MNOK | −9,4 MNOK |
| Sum gjeld | 17,6 MNOK | 17,3 MNOK | 15,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,4 MNOK | 16,4 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6229451.
Videre
Lignende selskaper
- Griff Arkitektur AS indeks 30, nr. 3 431 · sammenlign
- Respons Analyse AS indeks 30, nr. 3 432 · sammenlign
- Nielsen Media Research AS indeks 30, nr. 3 435 · sammenlign
- Relevant AS indeks 30, nr. 3 436 · sammenlign
- Reklamare AS indeks 30, nr. 3 445 · sammenlign