Kodeworks Trondheim AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 23 av 1 292 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 78 av 4 282 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og robusthet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kodeworks Trondheim AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 292 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 21,3 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 61,5 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 21,3 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 21,3 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 44,0 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 61,5 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,59 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | 26,1 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,72 MNOK | 1,93 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Kodeworks Trondheim AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 292 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kodeworks Trondheim AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Kodeworks Trondheim AS har score 82 for 2025, rang 78 av 4 282 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 21,3 % mot median 5,3 %. Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,59 mot median 1,34.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 15,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +15,6, bransjen +0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS med 15,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Kodeworks Trondheim AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,7 % | 4,9 % | +6,2 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +6,0 prosentpoeng |
| 2025 | 21,3 % | 5,3 % | +15,6 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | +15,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Kodeworks Trondheim AS økte 15,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Kodeworks Trondheim AS hadde en driftsmargin på 21,3 % og en egenkapitalandel på 61,5 % i 2025, og er nr. 78 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,7 % til 21,3 % og egenkapitalandelen steg fra 43,8 % til 61,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 14,9 | 17 MNOK |
| P/B | 3,6 | 14 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 26 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 16 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 17 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 21,3 % (median 5,3 %); Egenkapitalandel 61,5 % (median 35,3 %); Likviditetsgrad 1 2,59 (median 1,34).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 20 % |
| Likviditet | 84 | vekt 5 % |
| Vekst | 82 | vekt 25 % |
| Konsistens | 61 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kodeworks Trondheim AS?
Driftsmarginen var 21,3 % i 2025, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,0 %.
Hvor solid er Kodeworks Trondheim AS?
Egenkapitalandelen var 61,5 % i 2025 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 0,63 (median 1,57).
Hvordan er likviditeten i Kodeworks Trondheim AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,59 i 2025 (median 1,34).
Hvordan står Kodeworks Trondheim AS i Informasjon og kommunikasjon?
Kodeworks Trondheim AS er nr. 78 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 23 av 1 292. Omsetningen endret seg 26,1 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Eirik Larsen Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Eirik Larsen Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (4 selskaper), Eiendom (1 selskap) 5 av 5 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 17 i alt. Trondheim 17 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 2 selskaper: Kodeworks AS, Kodeworks Eiendom AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap gikk ut.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Eirik Larsen Holding AS
-
Kodeworks AS
- Kodeworks Trondheim AS du er her
- Kodeworks Oslo AS
- Kodeworks Eiendom AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920478492
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 12. februar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Beddingen 8, 7042 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 10 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 81,2 % · tre største 87,2 %
- Fordeling
- selskaper 81 % · privatpersoner 19 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 34 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Kodeworks AS (81 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Kodeworks AS (eier 81 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Kodeworks AS · 81,2 %
- 9 privatpersoner · 18,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 60 | 82 | |
| Rang | 2 667 | 1 224 | 78 | |
| Driftsmargin | −0,5 % | 5,7 % | 21,3 % | |
| Totalrentabilitet | −1,0 % | 15,3 % | 44,0 % | |
| Egenkapitalandel | 36,8 % | 43,8 % | 61,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,64 | 2,59 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,4 % | 26,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,9 MNOK | 16,4 MNOK | 20,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 4,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 4,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 3,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,5 MNOK | 6,3 MNOK | 10,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,7 MNOK | 5,8 MNOK | 10,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 6,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 6,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 3,5 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7088068.
Videre
Lignende selskaper
- Nordlo Øst AS indeks 83, nr. 66 · sammenlign
- Cutting Room AS indeks 82, nr. 69 · sammenlign
- Investant AS indeks 82, nr. 70 · sammenlign
- Nordlo Next AS indeks 82, nr. 72 · sammenlign
- Intershare AS indeks 82, nr. 81 · sammenlign