Tsc Subsea AS
Score · regnskapsår 2025
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 6 av 546 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 38 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tsc Subsea AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 546 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 32,8 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 83,9 % (median 32,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113 MNOK | 96 MNOK |
| Driftsmargin | 32,8 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 32,6 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 33,5 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 83,9 % | 32,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,31 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | 27,3 % | 9,8 % |
| Omsetning per ansatt | 5,40 MNOK | 2,98 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Tsc Subsea AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (546 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tsc Subsea AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Tsc Subsea AS har score 85 for 2025, rang 38 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 83,9 % mot median 32,4 %. Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 32,8 % mot median 5,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 15,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +15,3, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Tsc Subsea AS med 15,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tsc Subsea AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 17,6 % | 5,3 % | +15,1 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +15,0 prosentpoeng |
| 2025 | 32,8 % | 5,5 % | +15,3 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +15,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tsc Subsea AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Tsc Subsea AS økte 15,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tsc Subsea AS hadde en driftsmargin på 32,8 % og en egenkapitalandel på 83,9 % i 2025, og er nr. 38 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 17,6 % til 32,8 % og egenkapitalandelen steg fra 62,0 % til 83,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 140 MNOK og 186 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 140 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 161 MNOK |
| P/B | 3,2 | 186 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 32,8 % (median 5,5 %); Egenkapitalandel 83,9 % (median 32,4 %); Likviditetsgrad 1 2,31 (median 1,34).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 27,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 76 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tsc Subsea AS?
Driftsmarginen var 32,8 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 33,5 %.
Hvor solid er Tsc Subsea AS?
Egenkapitalandelen var 83,9 % i 2025 (median 32,4 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Tsc Subsea AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,31 i 2025 (median 1,34).
Hvordan står Tsc Subsea AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Tsc Subsea AS er nr. 38 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 6 av 546. Omsetningen endret seg 27,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920538223
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.990)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. februar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Glasskaret 1, 5106 ØVRE ERVIK (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Ndt Global AS (100 %)
Øverste eier: Ndt Global Holding INC
Eieren: flertallseieren Ndt Global AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Ndt Global AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 74 | 85 | |
| Rang | 797 | 367 | 38 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 17,6 % | 32,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | 19,0 % | 33,5 % | |
| Egenkapitalandel | 80,0 % | 62,0 % | 83,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,58 | 1,64 | 2,31 | |
| Omsetningsvekst | – | 38,1 % | 27,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64,6 MNOK | 89,1 MNOK | 113,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 15,6 MNOK | 37,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 18,3 MNOK | 37,0 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 4,1 MNOK | 10,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 14,1 MNOK | 26,1 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 0,4 MNOK | 5,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 71,8 MNOK | 98,5 MNOK | 126,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 37,0 MNOK | 61,6 MNOK | 47,2 MNOK |
| Egenkapital | 57,5 MNOK | 61,0 MNOK | 106,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 30,2 MNOK | 33,8 MNOK | 79,3 MNOK |
| Sum gjeld | 14,4 MNOK | 37,5 MNOK | 20,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,4 MNOK | 37,5 MNOK | 20,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7231306.
Videre
Lignende selskaper
- Teknaconsult AS indeks 85, nr. 32 · sammenlign
- Kvamme 1936 AS indeks 85, nr. 37 · sammenlign
- Optilift AS indeks 85, nr. 47 · sammenlign
- Ysadesign AS indeks 84, nr. 50 · sammenlign
- Enbw Norway AS indeks 84, nr. 54 · sammenlign