Hallingdal Teleservice AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 602 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 801 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hallingdal Teleservice AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 28,5 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 5,5 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,5 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,51 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −10,2 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,14 MNOK | 1,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Hallingdal Teleservice AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hallingdal Teleservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hallingdal Teleservice AS har score 48 for 2025, rang 1 801 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,77 mot median 1,33.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,2 % mot median 7,9 %. Soliditet: persentil 40 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,5 % mot median 34,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +3,8, bransjen +0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS med 3,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Hallingdal Teleservice AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,3 % | 4,5 % | +9,2 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +9,1 prosentpoeng |
| 2025 | 6,1 % | 4,8 % | +3,8 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | +3,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Hallingdal Teleservice AS økte 3,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Hallingdal Teleservice AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 28,5 % i 2025, og er nr. 1 801 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 2,3 % til 6,1 % og egenkapitalandelen steg fra 19,8 % til 28,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | 1 MNOK |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hallingdal Teleservice AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.
Hvor solid er Hallingdal Teleservice AS?
Egenkapitalandelen var 28,5 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 2,51 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Hallingdal Teleservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,77 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Hallingdal Teleservice AS i Informasjon og kommunikasjon?
Hallingdal Teleservice AS er nr. 1 801 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 602 av 1 101. Omsetningen endret seg −10,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Vidju Holding AS.
Konsernregnskap. Vidju Holding AS for 2025: indeks 72 av 100, nr. 6 av 69 konsern. Se konsernregnskapet
-
Vidju Holding AS
- Hallingdal Teleservice AS du er her
- Bruse AS
- Snøgg Fiber AS
- Hallingkonsult AS
- Vidju Eiendom AS
- Vidju Energi AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920739903
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 26. mars 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Austsidevegen 72, 3539 FLÅ
- Kommune
- Flå rang 7–25 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Vidju Holding AS (100 %)
Øverste eier: Vidju Holding AS
- Vidju Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 46 | 48 | |
| Rang | 2 677 | 1 928 | 1 801 | |
| Driftsmargin | −6,9 % | 2,3 % | 6,1 % | |
| Totalrentabilitet | −11,9 % | 4,9 % | 14,0 % | |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | 19,8 % | 28,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 2,03 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,3 % | −10,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,7 MNOK | 12,7 MNOK | 11,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,9 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,9 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,6 MNOK | 6,6 MNOK | 5,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,6 MNOK | 4,4 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 5,4 MNOK | 5,3 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,4 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6746122.
Videre
Lignende selskaper
- Checkinpay AS indeks 48, nr. 1 803 · sammenlign
- Plusoffice AS indeks 48, nr. 1 805 · sammenlign
- Sics System AS indeks 48, nr. 1 807 · sammenlign
- Ease Live AS indeks 48, nr. 1 808 · sammenlign
- BE Your Best AS indeks 48, nr. 1 810 · sammenlign