Teateret AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 360 av 2 109 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 530 av 5 786 · Overnatting og servering
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Teateret AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 109 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 25,9 % (median 19,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 0,1 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandel | 25,9 % | 19,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,86 | 2,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | −5,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,47 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Teateret AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 109 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Teateret AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Teateret AS har score 43 for 2025, rang 3 530 av 5 786 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,28 mot median 1,04. Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,5 % mot median 5,7 %. Lønnsomhet: persentil 26 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,1 % mot median 5,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −4,5, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Teateret AS med 4,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Teateret AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 9 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,6 % | 4,8 % | +1,2 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng |
| 2025 | 0,1 % | 5,0 % | −4,5 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −4,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Teateret AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Teateret AS falt 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Teateret AS hadde en driftsmargin på 0,1 % og en egenkapitalandel på 25,9 % i 2025, og er nr. 3 530 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,6 % til 0,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 7 MNOK |
| P/B | 3,5 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Teateret AS?
Driftsmarginen var 0,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %.
Hvor solid er Teateret AS?
Egenkapitalandelen var 25,9 % i 2025 (median 19,2 %). Gjeldsgraden var 2,86 (median 2,96).
Hvordan er likviditeten i Teateret AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,28 i 2025 (median 1,04).
Hvordan står Teateret AS i Overnatting og servering?
Teateret AS er nr. 3 530 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 360 av 2 109. Omsetningen endret seg −5,5 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Selskap & Event Holding AS.
Selskap & Event Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Selskap & Event Holding AS
- Teateret AS du er her
- Teateret Kultur AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920745709
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 39 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. mars 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongens gate 2, 4610 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 66,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: SELSKAP & Event Holding AS (66 %)
Øverste eier: SELSKAP & Event Holding AS
- SELSKAP & Event Holding AS · 66,0 %
- Kongensgate 2 Kristiansand AS · 34,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 64 | 43 | |
| Rang | 2 158 | 1 349 | 3 530 | |
| Driftsmargin | 3,4 % | 4,6 % | 0,1 % | |
| Totalrentabilitet | 12,0 % | 14,6 % | 1,2 % | |
| Egenkapitalandel | 26,1 % | 29,6 % | 25,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,37 | 1,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,5 % | −5,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,1 MNOK | 19,4 MNOK | 18,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 6,2 MNOK | 7,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,0 MNOK | 5,9 MNOK | 6,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MNOK | 4,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 4,3 MNOK | 5,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6520755.
Videre
Lignende selskaper
- Cafe Skansen AS indeks 43, nr. 3 522 · sammenlign
- Buljonggruppen AS indeks 43, nr. 3 533 · sammenlign
- Beverly AS indeks 43, nr. 3 534 · sammenlign
- Fabriken AS indeks 43, nr. 3 535 · sammenlign
- Sakura Lofoten AS indeks 42, nr. 3 537 · sammenlign