Masterproject AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 256 av 3 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 391 av 5 456 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og robusthet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Masterproject AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 307 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 50,9 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 67,7 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 50,9 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 60,9 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 111,7 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 67,7 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,10 | 1,63 |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Masterproject AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 308 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Masterproject AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Masterproject AS hadde en driftsmargin på 50,9 % og en egenkapitalandel på 67,7 % i 2024, og er nr. 391 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 84,9 % til 67,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 14 MNOK |
| P/B | 2,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 22 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 14 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 14 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 50,9 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 67,7 % (median 41,7 %); Likviditetsgrad 1 3,10 (median 1,63).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 130,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 20 % |
| Likviditet | 78 | vekt 5 % |
| Vekst | 48 | vekt 25 % |
| Konsistens | 57 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 84 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Masterproject AS?
Driftsmarginen var 50,9 % i 2024, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 111,7 %.
Hvor solid er Masterproject AS?
Egenkapitalandelen var 67,7 % i 2024 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Masterproject AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,10 i 2024 (median 1,63).
Hvordan står Masterproject AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Masterproject AS er nr. 391 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 256 av 3 308. Omsetningen endret seg 5,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920825133
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. april 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skogstøstraen 18A, 4029 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. mai 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 98450052B4YC6E7A8A61 fornyes 2. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 44. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Aker Solutions ASA (0 %), Norsk Hydro ASA (0 %), Equinor ASA (0 %), Aker BP ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | 75 | 77 | |
| Rang | 57 | 391 | 275 | |
| Driftsmargin | 51,6 % | 50,9 % | 51,3 % | |
| Totalrentabilitet | 50,5 % | 111,7 % | 90,1 % | |
| Egenkapitalandel | 84,9 % | 67,7 % | 69,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,64 | 3,10 | 3,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,5 % | 4,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 3,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,8 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 2,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,1 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 5715503.
Videre
Lignende selskaper
- Kruz Design AS indeks 75, nr. 385 · sammenlign
- Odin Technical Solutions AS indeks 75, nr. 388 · sammenlign
- Sentient Energy AS indeks 75, nr. 390 · sammenlign
- Arcadia Research AS indeks 75, nr. 392 · sammenlign
- Seta AS indeks 75, nr. 393 · sammenlign