Sane AS
Score · regnskapsår 2023
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 453 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 382 av 3 757 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sane AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,6 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 33,2 % (median 34,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 25,8 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 33,2 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,02 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,64 MNOK | 1,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Sane AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 214 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sane AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Sane AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 33,2 % i 2023, og er nr. 1 382 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 10 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sane AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,8 %.
Hvor solid er Sane AS?
Egenkapitalandelen var 33,2 % i 2023 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 2,02 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Sane AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,46 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Sane AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Sane AS er nr. 1 382 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 453 av 1 214.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Mad AS.
Mad AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Mad AS
- Sane AS du er her
- Mad Arkitekter AS
- Mad Global AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920950868
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.130)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 16. mai 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Pilestredet 27, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Mad AS (100 %)
Øverste eier: Mad AS
- Mad AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 28 | 73 | |
| Rang | 1 382 | 3 299 | 375 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | −9,0 % | 13,8 % | |
| Totalrentabilitet | 25,8 % | −20,7 % | 34,3 % | |
| Egenkapitalandel | 33,2 % | 29,6 % | 54,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,39 | 2,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,4 % | 16,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,7 MNOK | 11,7 MNOK | 13,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | −1,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | −1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | −1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 4887489.
Videre
Lignende selskaper
- Net AS indeks 58, nr. 1 375 · sammenlign
- Kreativ Consulting AS indeks 58, nr. 1 381 · sammenlign
- Scandinavian Certification AS indeks 58, nr. 1 388 · sammenlign
- Brannteknikk Grenland AS indeks 58, nr. 1 394 · sammenlign
- Widril AS indeks 57, nr. 1 396 · sammenlign