Sane AS
Score · regnskapsår 2024
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 103 av 1 262 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 299 av 3 851 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sane AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 262 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −9,0 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 29,6 % (median 32,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −9,0 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −8,9 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | −20,7 % | 12,0 % |
| Egenkapitalandel | 29,6 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −20,4 % | 7,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør Sane AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 262 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sane AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Sane AS hadde en driftsmargin på −9,0 % og en egenkapitalandel på 29,6 % i 2024, og er nr. 3 299 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,6 % til −9,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | 1 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,9 % (median 5,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,0 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 10 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sane AS?
Driftsmarginen var −9,0 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sane AS?
Egenkapitalandelen var 29,6 % i 2024 (median 32,9 %). Gjeldsgraden var 2,38 (median 1,90).
Hvordan er likviditeten i Sane AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Sane AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Sane AS er nr. 3 299 av 3 851 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 103 av 1 262. Omsetningen endret seg −20,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Mad AS.
Mad AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Mad AS
- Sane AS du er her
- Mad Arkitekter AS
- Mad Global AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920950868
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.130)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 16. mai 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Pilestredet 27, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Mad AS (100 %)
Øverste eier: Mad AS
- Mad AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 28 | 73 | |
| Rang | 1 382 | 3 299 | 375 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | −9,0 % | 13,8 % | |
| Totalrentabilitet | 25,8 % | −20,7 % | 34,3 % | |
| Egenkapitalandel | 33,2 % | 29,6 % | 54,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,39 | 2,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,4 % | 16,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,7 MNOK | 11,7 MNOK | 13,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | −1,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | −1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | −1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5643359.
Videre
Lignende selskaper
- Jacobsen Entreprenør AS indeks 28, nr. 3 289 · sammenlign
- Artec AS indeks 28, nr. 3 290 · sammenlign
- Ikm Well Services AS indeks 28, nr. 3 293 · sammenlign
- Illux Norway AS indeks 28, nr. 3 296 · sammenlign
- Apriil Stavanger AS indeks 28, nr. 3 303 · sammenlign