Sandaker Cafe AS

Org.nr. 921174047 · Oslo · Stiftet 2018 · 16 ansatte

Score · regnskapsår 2025

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 332 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 176 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Sandaker Cafe AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,6 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel −1,1 % (median 13,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −3,6 % 1,5 % 26 %
Resultatmargin −4,0 % 1,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −10,9 % 5,5 % 28 %
Egenkapitalandel −1,1 % 13,1 % 33 %
Gjeldsgrad – 2,02 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,73 1,01 78 %
Omsetningsvekst 10,0 % 5,7 % 61 %
Omsetning per ansatt0,48 MNOK0,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør Sandaker Cafe AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Sandaker Cafe AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Sandaker Cafe AS har score 36 for 2025, rang 4 176 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,73 mot median 1,01. Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,0 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −1,1 % mot median 13,1 %. Lønnsomhet: persentil 27 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,6 % mot median 1,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Sandaker Cafe AS med 8,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,4 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Sandaker Cafe AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Sandaker Cafe AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20244,6 %2,3 % −1,1 prosentpoeng +0,5 prosentpoeng −1,6 prosentpoeng
2025−3,6 %1,5 % −8,2 prosentpoeng −0,8 prosentpoeng −7,4 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sandaker Cafe AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Sandaker Cafe AS falt 8,2 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Sandaker Cafe AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––5,7 %4,6 %−3,6 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Sandaker Cafe AS hadde en driftsmargin på −3,6 % og en egenkapitalandel på −1,1 % i 2025, og er nr. 4 176 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 22,0 % til −1,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK 17,4 2 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
15,5 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,5 – ikke meningsfull

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,1 % (median 13,1 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,0 % (median 1,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet27 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet78 vekt 15 %
Vekst61 vekt 15 %
Konsistens48 vekt 15 %

Varighet: 48 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sandaker Cafe AS?

Driftsmarginen var −3,6 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Sandaker Cafe AS?

Egenkapitalandelen var −1,1 % i 2025 (median 13,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Sandaker Cafe AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2025 (median 1,01).

Hvordan står Sandaker Cafe AS i Overnatting og servering?

Sandaker Cafe AS er nr. 4 176 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 332 av 3 541. Omsetningen endret seg 10,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921174047
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
16 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
9. juni 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Sandakerveien 59, 0477 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks496036
Rang2 5821 7094 176
Driftsmargin5,7 %4,6 %−3,6 %
Totalrentabilitet38,2 %20,7 %−10,9 %
Egenkapitalandel2,4 %22,0 %−1,1 %
Likviditetsgrad 10,951,271,73
Omsetningsvekst–6,2 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,6 MNOK7,0 MNOK7,7 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK0,3 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK0,3 MNOK−0,3 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK0,3 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,0 MNOK1,6 MNOK2,5 MNOK
Omløpsmidler0,9 MNOK1,5 MNOK2,5 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,3 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK1,2 MNOK2,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,2 MNOK1,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7136569.