Gymo AS

Org.nr. 921549202 · Randaberg · Stiftet 2018 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

74av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 324 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 018 av 22 949 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Gymo AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 50,2 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter64 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 6,1 % 3,0 % 74 %
Resultatmargin 5,7 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 24,1 % 11,6 % 81 %
Egenkapitalandel 50,2 % 30,0 % 77 %
Gjeldsgrad 0,99 2,23 76 %
Likviditetsgrad 1 1,98 1,39 75 %
Omsetningsvekst 15,3 % 6,1 % 73 %
Omsetning per ansatt5,84 MNOK5,07 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 74 gjør Gymo AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Gymo AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Gymo AS har score 74 for 2025, rang 2 018 av 22 949 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,1 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,2 % mot median 30,0 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Gymo AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 50,2 % i 2025, og er nr. 2 018 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 33,5 % til 50,2 % og driftsmarginen falt fra 10,7 % til 6,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 32 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,8 MNOK 10,0 28 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 4,0 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 32 MNOK
P/B Egenkapital: 8,8 MNOK 1,0 9 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet78 vekt 30 %
Soliditet77 vekt 25 %
Likviditet75 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens63 vekt 15 %

Varighet: 65 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Gymo AS?

Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,1 %.

Hvor solid er Gymo AS?

Egenkapitalandelen var 50,2 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,99 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Gymo AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,98 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Gymo AS i Handel?

Gymo AS er nr. 2 018 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 324 av 3 706. Omsetningen endret seg 15,3 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
3
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
Rammeavtaler
2
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
9. april 2025 Sykehusbygg HF K9812 Undersøkelses- og behandlingsstoler *KUNNGJØRING KONTRAKTSTILDELING* verdi ikke oppgitt 39100000
14. november 2024 Nord Universitet Rammeavtale for medisinsk undervisningsutstyr, spesialutstyr til paramedisin, pasientsimulatorer og medisinske møbler verdi ikke oppgitt 33110000
17. oktober 2024 SYKEHUSINNKJØP HF Vekter, stå-, senge-, stol-og spedbarnsvekter til helseforetakene i Midt-Norge verdi ikke oppgitt 33100000
20. desember 2019 Universitetet i Sørøst-Norge (USN) Sykehussenger og nattbord 2,0 MNOK 33192120
18. november 2019 Oslo kommune v/Sykehjemsetaten Anskaffelse av løst inventar Ryen helsehus 0,2 MNOK (4 delkontrakter) 39100000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
921549202
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.460)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
11 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
17. september 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Mekjarvik 14, 4072 RANDABERG
Kommune
Randaberg rang 11 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks596374
Rang7 3995 9182 018
Driftsmargin23,3 %10,7 %6,1 %
Totalrentabilitet50,8 %35,8 %24,1 %
Egenkapitalandel20,4 %33,5 %50,2 %
Likviditetsgrad 11,231,471,98
Omsetningsvekst–−7,1 %15,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter60,0 MNOK55,7 MNOK64,3 MNOK
Driftsresultat13,9 MNOK6,0 MNOK4,0 MNOK
Resultat før skatt13,7 MNOK5,9 MNOK3,6 MNOK
Årsresultat10,7 MNOK4,6 MNOK2,8 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler28,2 MNOK17,8 MNOK17,5 MNOK
Omløpsmidler27,5 MNOK17,3 MNOK17,2 MNOK
Egenkapital5,8 MNOK6,0 MNOK8,8 MNOK
Opptjent egenkapital5,7 MNOK5,9 MNOK8,7 MNOK
Sum gjeld22,4 MNOK11,8 MNOK8,7 MNOK
Kortsiktig gjeld22,4 MNOK11,8 MNOK8,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6946164.

Lignende selskaper