Arriva Innovation AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 203 av 417 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 506 av 1 006 · Sjøfart
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Arriva Innovation AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 417 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 27,6 % (median 22,4 %) og egenkapitalandel 16,0 % (median 42,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 66 MNOK | 125 MNOK |
| Driftsmargin | 27,6 % | 22,4 % |
| Resultatmargin | 18,8 % | 13,3 % |
| Totalrentabilitet | 14,8 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 16,0 % | 42,6 % |
| Gjeldsgrad | 5,26 | 1,31 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,30 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 13,19 MNOK | 2,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Arriva Innovation AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (417 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Arriva Innovation AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Arriva Innovation AS har score 50 for 2025, rang 506 av 1 006 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,30 mot median 1,51. Lønnsomhet: persentil 64 mot sammenlignbare, driftsmargin 27,6 % mot median 22,4 %.
Svakest: Soliditet: persentil 21 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,0 % mot median 42,6 %. Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,3 % mot median 1,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Arriva Innovation AS hadde en driftsmargin på 27,6 % og en egenkapitalandel på 16,0 % i 2025, og er nr. 506 av 1 006 rangerte selskaper i Sjøfart.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 10,9 % til 16,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 23 MNOK og 124 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 124 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 42 MNOK |
| P/B | 1,0 | 23 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Arriva Innovation AS?
Driftsmarginen var 27,6 % i 2025, mot en median på 22,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,8 %.
Hvor solid er Arriva Innovation AS?
Egenkapitalandelen var 16,0 % i 2025 (median 42,6 %). Gjeldsgraden var 5,26 (median 1,31).
Hvordan er likviditeten i Arriva Innovation AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,30 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Arriva Innovation AS i Sjøfart?
Arriva Innovation AS er nr. 506 av 1 006 rangerte selskaper i Sjøfart for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 203 av 417. Omsetningen endret seg −1,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922049130
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjøfart (50.201)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 5 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 20. desember 2018 7 år i drift
- Aksjekapital
- 10,02 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjoavegen 389, 5582 ØLENSVÅG (VINDAFJORD)
- Kommune
- Vindafjord rang 1 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300SEWW8NKHHUEB61 fornyes 17. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Sindre Matre
- Styrets leder
- Jarle Matre
- Styremedlem
- Bjørn Ødegård
- Styremedlem
- Bjarte Hystad
- Styremedlem
- Jan-Petter Slethaug
- Revisor
- Cedra Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Arriva Shipping AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 46 | 50 | |
| Rang | 782 | 539 | 506 | |
| Driftsmargin | 17,8 % | 27,5 % | 27,6 % | |
| Totalrentabilitet | 6,7 % | 13,5 % | 14,8 % | |
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 10,9 % | 16,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 2,00 | 3,30 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,8 % | −1,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,7 MNOK | 66,8 MNOK | 66,0 MNOK |
| Driftsresultat | 9,4 MNOK | 18,4 MNOK | 18,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | 8,6 MNOK | 12,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | 8,6 MNOK | 12,4 MNOK |
| Finanskostnader | 10,4 MNOK | 10,5 MNOK | 8,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 142,9 MNOK | 140,8 MNOK | 142,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,7 MNOK | 16,3 MNOK | 18,7 MNOK |
| Egenkapital | 6,8 MNOK | 15,3 MNOK | 22,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,3 MNOK | 5,3 MNOK | 12,6 MNOK |
| Sum gjeld | 136,1 MNOK | 125,5 MNOK | 119,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,7 MNOK | 8,2 MNOK | 5,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6850556.
Videre
Lignende selskaper
- Knutsen Shuttle Tankers 14 AS indeks 50, nr. 498 · sammenlign
- Clipper Quito AS indeks 50, nr. 500 · sammenlign
- Aasen Transport AS indeks 50, nr. 503 · sammenlign
- Sølvtrans Management AS indeks 50, nr. 504 · sammenlign
- Partankers Xxviii TT AS indeks 50, nr. 508 · sammenlign