Wraps AS

Org.nr. 922084467 · Oslo · Stiftet 2019 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

56av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 267 av 3 234 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 211 av 5 670 · Overnatting og servering

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Wraps AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 3 228 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,7 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 59,0 % (median 13,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −5,7 % 1,5 % 20 %
Resultatmargin −5,8 % 1,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,3 % 5,4 % 27 %
Egenkapitalandel 59,0 % 13,0 % 87 %
Gjeldsgrad 0,69 2,05 81 %
Likviditetsgrad 1 2,80 1,01 90 %
Omsetningsvekst 3,1 % 5,6 % 43 %
Omsetning per ansatt0,48 MNOK0,43 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 56 gjør Wraps AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 234 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Wraps AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Wraps AS har score 56 for 2025, rang 2 211 av 5 670 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,80 mot median 1,01. Soliditet: persentil 84 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,0 % mot median 13,0 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 23 mot sammenlignbare, driftsmargin −5,7 % mot median 1,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Wraps AS hadde en driftsmargin på −5,7 % og en egenkapitalandel på 59,0 % i 2025, og er nr. 2 211 av 5 670 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 9,0 % til −5,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,9 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,8 % (median 1,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,7 % (median 1,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet23 vekt 30 %
Soliditet84 vekt 25 %
Likviditet90 vekt 15 %
Vekst43 vekt 15 %
Konsistens51 vekt 15 %

Varighet: 74 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Wraps AS?

Driftsmarginen var −5,7 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Wraps AS?

Egenkapitalandelen var 59,0 % i 2025 (median 13,0 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 2,05).

Hvordan er likviditeten i Wraps AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,80 i 2025 (median 1,01).

Hvordan står Wraps AS i Overnatting og servering?

Wraps AS er nr. 2 211 av 5 670 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 267 av 3 234. Omsetningen endret seg 3,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
922084467
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
2. januar 2019 7 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Ulvenveien 82E, 0581 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 22. januar 2019
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks858156
Rang2492192 211
Driftsmargin4,8 %9,0 %−5,7 %
Totalrentabilitet8,9 %19,9 %−12,3 %
Egenkapitalandel89,4 %82,9 %59,0 %
Likviditetsgrad 18,07–2,80
Omsetningsvekst–20,1 %3,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,1 MNOK3,8 MNOK3,9 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,3 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,4 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,3 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,0 MNOK1,9 MNOK1,6 MNOK
Omløpsmidler1,7 MNOK1,2 MNOK1,1 MNOK
Egenkapital1,8 MNOK1,6 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital1,8 MNOK1,5 MNOK0,9 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,0 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6882724.