Propely Technologies AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 744 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 227 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Propely Technologies AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 15,5 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 6,3 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 15,5 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 5,45 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,27 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 45,3 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,99 MNOK | 1,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Propely Technologies AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Propely Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Propely Technologies AS har score 41 for 2025, rang 2 227 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 45,3 % mot median 7,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,27 mot median 1,33. Soliditet: persentil 22 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,5 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,33).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 45,3 % (median 7,8 %); likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,33).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 13,8 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −13,2, bransjen +0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Propely Technologies AS med 13,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 13,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Propely Technologies AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19,5 % | 4,3 % | +112,2 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | +111,6 prosentpoeng |
| 2025 | 6,3 % | 4,9 % | −13,2 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | −13,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Propely Technologies AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Propely Technologies AS falt 13,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Propely Technologies AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 15,5 % i 2025, og er nr. 2 227 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 19,5 % til 6,3 % og omsetningen økte med 45 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,33).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 45,3 % (median 7,8 %); Likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,33).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Propely Technologies AS?
Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,5 %.
Hvor solid er Propely Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 15,5 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 5,45 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Propely Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,27 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Propely Technologies AS i Informasjon og kommunikasjon?
Propely Technologies AS er nr. 2 227 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 744 av 1 047. Omsetningen endret seg 45,3 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 22,0 MNOK
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 8. desember 2025 | Bane NOR Eiendom AS | Nytt (F)DV-system med vekt på drift, vedlikehold og tegning | 22,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922409765
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 24 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 11. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Edvard Storms gate 2, 0166 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 35
- Største eier
- 18,2 % · tre største 43,3 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 56 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 41 år)
- Axif 12 AS · 18,2 %
- Skagerak Capital IV AS · 15,9 %
- Sami AS · 9,2 %
- Lustek AS · 8,9 %
- Lekern AS · 8,8 %
- Lunke AS · 8,7 %
- Ticon Invest AS · 7,1 %
- Oxer Kapital AS · 3,4 %
- Kriise AS · 2,9 %
- Innopro AS · 2,7 %
- 14 privatpersoner · 1,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Propely Technologies AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 5 | 52 | 41 | |
| Rang | 2 980 | 1 449 | 2 227 | |
| Driftsmargin | −92,7 % | 19,5 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | −165,6 % | 18,4 % | 6,5 % | |
| Egenkapitalandel | −122,2 % | 13,5 % | 15,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,69 | 0,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 112,6 % | 45,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,7 MNOK | 16,3 MNOK | 23,7 MNOK |
| Driftsresultat | −7,1 MNOK | 3,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −7,4 MNOK | 3,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −7,4 MNOK | 3,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 17,3 MNOK | 23,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,3 MNOK | 8,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | −5,3 MNOK | 2,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −7,6 MNOK | −2,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 9,6 MNOK | 15,0 MNOK | 19,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,0 MNOK | 12,4 MNOK | 17,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6953074.
Videre
Lignende selskaper
- Vieri AS indeks 41, nr. 2 216 · sammenlign
- Aktiv-IT AS indeks 41, nr. 2 222 · sammenlign
- Rayvn AS indeks 41, nr. 2 228 · sammenlign
- Digital Innovation AS indeks 41, nr. 2 231 · sammenlign
- Pistachio AS indeks 41, nr. 2 233 · sammenlign