Eff Eff AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 483 av 3 338 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 766 av 5 786 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eff Eff AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 32,7 % (median 13,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 6,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 1,1 % |
| Totalrentabilitet | 37,7 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 32,7 % | 13,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,06 | 2,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,01 |
| Omsetningsvekst | 44,4 % | 5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,54 MNOK | 0,43 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Eff Eff AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 338 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eff Eff AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eff Eff AS har score 71 for 2025, rang 766 av 5 786 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 44,4 % mot median 5,6 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,3 % mot median 1,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 9,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +9,2, bransjen −0,7 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Eff Eff AS med 9,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Eff Eff AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −2,9 % | 2,2 % | −4,7 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −5,1 prosentpoeng |
| 2025 | 6,3 % | 1,5 % | +9,2 prosentpoeng | −0,7 prosentpoeng | +9,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Eff Eff AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt | 100,0 | 107,9 | 114,0 | 118,8 | 123,1 | 126,9 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +7,9 % | +5,7 % | +4,1 % | +3,6 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt | 97,0 | 139,7 | 153,5 | 157,8 | 161,5 | 170,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +23,4 % | +44,1 % | +9,9 % | +2,8 % | +2,3 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: servering (indeks)
Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Eff Eff AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: servering, årssnitt | 88,0 | 91,3 | 96,4 | 101,5 | 108,1 | 110,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +3,8 % | +5,6 % | +5,4 % | +6,5 % | +2,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Eff Eff AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 32,7 % i 2025, og er nr. 766 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra −5,5 % til 32,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 1 MNOK |
| P/B | 3,5 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eff Eff AS?
Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,7 %.
Hvor solid er Eff Eff AS?
Egenkapitalandelen var 32,7 % i 2025 (median 13,0 %). Gjeldsgraden var 2,06 (median 2,02).
Hvordan er likviditeten i Eff Eff AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2025 (median 1,01).
Hvordan står Eff Eff AS i Overnatting og servering?
Eff Eff AS er nr. 766 av 5 786 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 483 av 3 338. Omsetningen endret seg 44,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922433704
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 12 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 9. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fredensborgveien 22A, 0177 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. oktober 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 49,7 % · tre største 92,4 %
- Fordeling
- selskaper 85 % · privatpersoner 15 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Trap House AS · 49,7 %
- Rally AS · 27,7 %
- NESHEIM & Vaular AS · 7,6 %
- 1 privatpersoner · 15,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 26 | 71 | |
| Rang | 2 246 | 4 406 | 766 | |
| Driftsmargin | 1,8 % | −2,9 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | 16,8 % | −31,0 % | 37,7 % | |
| Egenkapitalandel | 23,4 % | −5,5 % | 32,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 0,97 | 1,53 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % | 44,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6615645.
Videre
Lignende selskaper
- TO Katter på Loftet AS indeks 71, nr. 761 · sammenlign
- Aarnes Gruppen Eiendom AS indeks 71, nr. 762 · sammenlign
- Åstjern AS indeks 71, nr. 764 · sammenlign
- Pepperkoden AS indeks 71, nr. 765 · sammenlign
- Åssiden Pizzadrift AS indeks 71, nr. 768 · sammenlign