Skytech Control AS

Org.nr. 922607923 · Oslo · Stiftet 2019 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2024

33av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 826 av 1 010 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 556 av 3 151 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Skytech Control AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 010 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −95,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 62,5 % (median 33,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter23 MNOK23 MNOK
Driftsmargin −95,8 % 4,3 % 4 %
Resultatmargin −142,8 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −38,9 % 8,8 % 7 %
Egenkapitalandel 62,5 % 33,9 % 81 %
Gjeldsgrad 0,60 1,68 79 %
Likviditetsgrad 1 1,06 1,33 31 %
Omsetningsvekst −18,5 % 7,9 % 7 %
Omsetning per ansatt1,35 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 33 gjør Skytech Control AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 010 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Skytech Control AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Skytech Control AS hadde en driftsmargin på −95,8 % og en egenkapitalandel på 62,5 % i 2024, og er nr. 2 556 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −64,1 % til −95,8 % og egenkapitalandelen steg fra 16,2 % til 62,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 45 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −26,5 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −20,0 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 35,2 MNOK 2,6 91 MNOK 45 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −142,8 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −95,8 % (median 4,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 51,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet80 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens38 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Skytech Control AS?

Driftsmarginen var −95,8 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Skytech Control AS?

Egenkapitalandelen var 62,5 % i 2024 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 0,60 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Skytech Control AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2024 (median 1,33).

Hvordan står Skytech Control AS i Informasjon og kommunikasjon?

Skytech Control AS er nr. 2 556 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 826 av 1 010. Omsetningen endret seg −18,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
922607923
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. juni 2026
Stiftet
4. mars 2019 7 år i drift
Aksjekapital
5,19 MNOK
Forretningsadresse
Stortingsgata 4, 0158 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
636700K819SN9E7AEJ18 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
34
Største eier
16,2 % · tre største 47,7 %
Fordeling
selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 33 %
Eid fra samme kommune
72 %
Eiere over 60 år
17 % av personeierne sine aksjer (medianalder 47 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Skytech Control AS (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks143328
Rang2 8592 5562 775
Driftsmargin−64,1 %−95,8 %−94,1 %
Totalrentabilitet−33,8 %−38,9 %−35,6 %
Egenkapitalandel16,2 %62,5 %56,4 %
Likviditetsgrad 10,831,060,46
Omsetningsvekst–−18,5 %−8,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter28,2 MNOK23,0 MNOK21,1 MNOK
Driftsresultat−18,1 MNOK−22,0 MNOK−19,9 MNOK
Resultat før skatt−20,2 MNOK−32,8 MNOK−24,9 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat−20,2 MNOK−32,8 MNOK−24,9 MNOK
Finanskostnader2,3 MNOK10,9 MNOK5,2 MNOK
Sum eiendeler53,2 MNOK56,3 MNOK55,6 MNOK
Omløpsmidler23,9 MNOK22,4 MNOK11,2 MNOK
Egenkapital8,6 MNOK35,2 MNOK31,3 MNOK
Opptjent egenkapital−38,5 MNOK−71,3 MNOK−96,2 MNOK
Sum gjeld44,6 MNOK21,1 MNOK24,2 MNOK
Kortsiktig gjeld28,7 MNOK21,1 MNOK24,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5831801.