Skytech Control AS
Score · regnskapsår 2025
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 920 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 775 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Skytech Control AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −94,1 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 56,4 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −94,1 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −118,1 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | −35,6 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 56,4 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,46 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −8,1 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,24 MNOK | 1,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør Skytech Control AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Skytech Control AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Skytech Control AS har score 28 for 2025, rang 2 775 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 56,4 % mot median 34,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −94,1 % mot median 4,9 %. Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,46 mot median 1,33.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,46 (median 1,33).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −118,1 % (median 5,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −94,1 % (median 4,9 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Skytech Control AS med 1,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Skytech Control AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −95,8 % | 4,3 % | −31,8 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −31,8 prosentpoeng |
| 2025 | −94,1 % | 4,9 % | +1,7 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | +1,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Skytech Control AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Skytech Control AS økte 1,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Skytech Control AS hadde en driftsmargin på −94,1 % og en egenkapitalandel på 56,4 % i 2025, og er nr. 2 775 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 62,5 % til 56,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 40 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 40 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,46 (median 1,33).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −118,1 % (median 5,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −94,1 % (median 4,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 21,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Skytech Control AS?
Driftsmarginen var −94,1 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −35,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Skytech Control AS?
Egenkapitalandelen var 56,4 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,77 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Skytech Control AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,46 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Skytech Control AS i Informasjon og kommunikasjon?
Skytech Control AS er nr. 2 775 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 920 av 1 047. Omsetningen endret seg −8,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922607923
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 4. mars 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 5,19 MNOK
- Forretningsadresse
- Stortingsgata 4, 0158 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700K819SN9E7AEJ18 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 34
- Største eier
- 16,2 % · tre største 47,7 %
- Fordeling
- selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 33 %
- Eid fra samme kommune
- 72 %
- Eiere over 60 år
- 17 % av personeierne sine aksjer (medianalder 47 år)
- Promethevs Holding AS · 16,2 %
- 3 Step IT Group OY (Finland) · 15,8 %
- Swedbank AS (EE) · 15,7 %
- Nimax AS · 13,4 %
- Nemeth Consulting AS · 6,4 %
- Valset Invest AS · 5,3 %
- Brave Capital AS · 5,0 %
- Red Mit AS · 4,3 %
- Casi Finans AS · 3,1 %
- Øvestad Consulting AS · 1,6 %
- 11 privatpersoner · 3,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Skytech Control AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 33 | 28 | |
| Rang | 2 859 | 2 556 | 2 775 | |
| Driftsmargin | −64,1 % | −95,8 % | −94,1 % | |
| Totalrentabilitet | −33,8 % | −38,9 % | −35,6 % | |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 62,5 % | 56,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 1,06 | 0,46 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,5 % | −8,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28,2 MNOK | 23,0 MNOK | 21,1 MNOK |
| Driftsresultat | −18,1 MNOK | −22,0 MNOK | −19,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −20,2 MNOK | −32,8 MNOK | −24,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −20,2 MNOK | −32,8 MNOK | −24,9 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 10,9 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 53,2 MNOK | 56,3 MNOK | 55,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,9 MNOK | 22,4 MNOK | 11,2 MNOK |
| Egenkapital | 8,6 MNOK | 35,2 MNOK | 31,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −38,5 MNOK | −71,3 MNOK | −96,2 MNOK |
| Sum gjeld | 44,6 MNOK | 21,1 MNOK | 24,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 28,7 MNOK | 21,1 MNOK | 24,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7231490.
Videre
Lignende selskaper
- Laget Byrå AS indeks 29, nr. 2 768 · sammenlign
- Avju Solutions AS indeks 28, nr. 2 774 · sammenlign
- VIC.AI AS indeks 28, nr. 2 783 · sammenlign
- Saga Media Tech AS indeks 28, nr. 2 787 · sammenlign
- Carrot AS indeks 28, nr. 2 788 · sammenlign