VB Management AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 864 av 2 286 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 766 av 3 337 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og robusthet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
VB Management AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 2 285 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,2 % (median 9,5 %) og egenkapitalandel 0,6 % (median 42,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 8,2 % | 9,5 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 10,1 % |
| Totalrentabilitet | 17,1 % | 17,5 % |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 42,4 % |
| Gjeldsgrad | 156,52 | 1,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | −23,1 % | 6,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,10 MNOK | 0,89 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør VB Management AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 286 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- VB Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
VB Management AS hadde en driftsmargin på 8,2 % og en egenkapitalandel på 0,6 % i 2024, og er nr. 2 766 av 3 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 23 % og driftsmarginen falt fra 11,2 % til 8,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 13 MNOK |
| P/B | 4,1 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 20 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 12 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 13 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,6 % (median 42,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 4 | vekt 20 % |
| Likviditet | 16 | vekt 5 % |
| Vekst | 23 | vekt 25 % |
| Konsistens | 55 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 33 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er VB Management AS?
Driftsmarginen var 8,2 % i 2024, mot en median på 9,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,1 %.
Hvor solid er VB Management AS?
Egenkapitalandelen var 0,6 % i 2024 (median 42,4 %). Gjeldsgraden var 156,52 (median 1,20).
Hvordan er likviditeten i VB Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2024 (median 1,58).
Hvordan står VB Management AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
VB Management AS er nr. 2 766 av 3 337 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 864 av 2 286. Omsetningen endret seg −23,1 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Holdingpartner AS. Personer vises ikke med navn.
Holdingpartner AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Forretningsmessig tjenesteyting (2 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper) 4 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 61 i alt. Asker 61 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Vikarpartner AS
- Underskudd
- 2 selskaper: Businesspeople Bemanning og Rekruttering AS, Vikarpartner AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Holdingpartner AS
- VB Management AS du er her
- Businesspeople Bemanning og Rekruttering AS
- Vikarpartner AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922955425
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. mai 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Billingstadsletta 14, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Holdingpartner AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Holdingpartner AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 32 | 30 | |
| Rang | 2 502 | 2 766 | 2 917 | |
| Driftsmargin | 11,2 % | 8,2 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 26,9 % | 17,1 % | 7,6 % | |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 0,6 % | 0,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,01 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | −23,1 % | −9,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,9 MNOK | 9,9 MNOK | 9,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,4 MNOK | 4,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 4,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 5,4 MNOK | 4,7 MNOK | 6,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,4 MNOK | 4,7 MNOK | 6,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5482611.
Videre
Lignende selskaper
- Ardan AS indeks 32, nr. 2 762 · sammenlign
- Blikk Regnskap AS indeks 32, nr. 2 763 · sammenlign
- Fide Regnskap AS indeks 32, nr. 2 765 · sammenlign
- Ask Administrasjon AS indeks 32, nr. 2 767 · sammenlign
- Safenav Consulting AS indeks 32, nr. 2 768 · sammenlign