VB Management AS

Org.nr. 922955425 · Asker · Stiftet 2019 · 9 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2023

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 629 av 787 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 502 av 3 267 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og robusthet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

VB Management AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 787 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 11,2 % (median 8,9 %) og egenkapitalandel 0,6 % (median 25,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK18 MNOK
Driftsmargin 11,2 % 8,9 % 58 %
Resultatmargin 11,2 % 9,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 26,9 % 21,4 % 58 %
Egenkapitalandel 0,6 % 25,6 % 4 %
Gjeldsgrad 180,48 2,69 1 %
Likviditetsgrad 1 1,01 1,28 19 %
Omsetningsvekst – 25,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,44 MNOK1,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør VB Management AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (787 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • VB Management AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

VB Management AS hadde en driftsmargin på 11,2 % og en egenkapitalandel på 0,6 % i 2023, og er nr. 2 502 av 3 267 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 17 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 22,4 25 MNOK 15 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,4 MNOK
minus netto gjeld −1,0 MNOK (grovt tall)
17,4 26 MNOK 17 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 4,1 0 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel25 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering16 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)−1 MNOK
Egenkapitalverdi17 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,6 % (median 25,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 40 %
Soliditet2 vekt 20 %
Likviditet19 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens8 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er VB Management AS?

Driftsmarginen var 11,2 % i 2023, mot en median på 8,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,9 %.

Hvor solid er VB Management AS?

Egenkapitalandelen var 0,6 % i 2023 (median 25,6 %). Gjeldsgraden var 180,48 (median 2,69).

Hvordan er likviditeten i VB Management AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2023 (median 1,28).

Hvordan står VB Management AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

VB Management AS er nr. 2 502 av 3 267 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 629 av 787.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Holdingpartner AS. Personer vises ikke med navn.

Holdingpartner AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Forretningsmessig tjenesteyting (2 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper) 4 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
61 i alt. Asker 61 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
1 selskap: Vikarpartner AS
Underskudd
2 selskaper: Businesspeople Bemanning og Rekruttering AS, Vikarpartner AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Holdingpartner AS operativt · Forretningsmessig tjenesteyting
    • VB Management AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 30 · nr. 2917 av 3401 i Revisjon, regnskap og rådgivning
    • Businesspeople Bemanning og Rekruttering AS eid 100 % · operativt · indeks 20 · nr. 3723 av 4037 i Forretningsmessig tjenesteyting
    • Vikarpartner AS eid 100 % · operativt · Revisjon, regnskap og rådgivning · negativ egenkapital

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
922955425
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
9 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
13. mai 2019 7 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Billingstadsletta 14, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
Kommune
Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Asker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Holdingpartner AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks343230
Rang2 5022 7662 917
Driftsmargin11,2 %8,2 %5,9 %
Totalrentabilitet26,9 %17,1 %7,6 %
Egenkapitalandel0,6 %0,6 %0,4 %
Likviditetsgrad 11,011,011,00
Omsetningsvekst–−23,1 %−9,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,9 MNOK9,9 MNOK9,0 MNOK
Driftsresultat1,4 MNOK0,8 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt1,4 MNOK0,8 MNOK0,5 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat1,1 MNOK0,6 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,0 MNOK
Sum eiendeler5,4 MNOK4,7 MNOK7,0 MNOK
Omløpsmidler5,4 MNOK4,7 MNOK7,0 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK––
Sum gjeld5,4 MNOK4,7 MNOK6,9 MNOK
Kortsiktig gjeld5,4 MNOK4,7 MNOK6,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5263443.